alexa Breitling | Bentley | Supersports | B55
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Bentley Supersports B55

breitling-logo-123.png

Havacılık ve macera tutkunlarının vazgeçilmez tercihlerinden biri olan Breitling, lüks otomobil markası Bentley ile olan marka ortaklığı çerçevesinde ürettiği Breitling Bentley Supersports B55 modeli ile inceleme köşemizde yerini aldı.

breitling-bentley-supersports-b55-1-.jpg

Breitling’in ünlü otomobil üreticisi Bentley ile olan marka ortaklığı 2003 senesinden bu yana devam ediyor. Farklı birçok modele hayat veren bu ortaklık, bugün markanın en önemli ürün gruplarından birine de ev sahipliği yapıyor. 15 yıla yaklaşan marka ortaklığı süresince üretilen Breitling for Bentley modelleri, ilham aldıkları otomobiller gibi büyük ve gösterişli tasarımlarıyla, kendine has çizgileri ve mükemmel işçilikleriyle saatseverlerin büyük beğenisini kazanmıştı. Tıpkı Bentley marka otomobillerde olduğu gibi lüksü ve performansı aynı çatı altında bir araya getiren modeller ünlü simaların bileklerini süslemekten de geri kalmamıştı.

chris_paul-breitling.jpg

NBA Basketball Player Chris Paul ve Breitling for Bentley Saati

Bugünkü incelememize konu modelimiz ise lüks ve performans parametrelerinin yanına ileri teknolojiyi de ekleyen, özel bir model. Model platformu olarak bakıldığında 2015 senesinde tanıtılan ve büyük ilgi gören Breitling Exospace B55 ile aynı tabanı paylaşan Supersports B55 için aslında tam anlamıyla bir akıllı saat demek doğru değil. Ancak modelin ileri teknoloji ürünü özelliklerine bakarsak Navitimer gibi geleneksel bir model olmadığı da aşikâr.

breitling-bentley-supersports-b55-7-.jpg

Modelin kasası 46mm çapında tasarlanmış. Günümüz standartlarında bile büyük sayılabilecek bu çapı dengelemek için titanyum malzemeden üretilen kasanın su geçirmezlik değeri de 100 metre olarak belirlenmiş. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camın kullanıldığı kasanın arka kapağı masif titanyumdan üretilmiş. 8 adet yıldız başlı minyatür vida ile kasaya sabitlenen arka kapağın üzerinde model ile ilgili bilgilerin yanı sıra Bentley logosu ve limitli üretim numarası da eklenmiş. Köşeli hatları ile dikkat çeken kasanın ön yüzünde üzeri Hobnail desenli sabit bir bezele yer verilmiş. Saatin fonksiyonlarını kontrol eden iri ayar tepesine eşlik eden iki adet buton dikdörtgen tarzı bir formda tasarlanmış.

breitling-bentley-supersports-b55-2-.jpg

Breitling Bentley Supersports B55 Şarj Bağlantı Noktası

breitling-bentley-supersports-b55-8-.jpg breitling-bentley-supersports-b55-3-.jpg

Breitling Bentley Supersports B55 modelinin kadran tasarımında, markanın analog/dijital kombinasyonlu modellerinden aşina olduğumuz dizilim uygulanmış. Kadranın iki yarısında yer alan ve alt kadran görevi yapan LCD ekranlar birbirinden farklı boyutta hazırlanmış.  Siyah zemin rengiyle üretilen bu ekranların ayar tepesine basılarak veya hafif bir bilek hareketi ile ışıklarının yandığını da ekleyelim. Karbon fiber malzemeden üretilmiş yüzeye sahip kadranda saat 12 markörü dışında tüm indeksler geniş baton formunda tasarlanmış. Kılıç tarzı kollara eklenen kırmızı detaylarla okunabilirlik seviyesi arttırılmış.

breitling-bentley-supersports-b55-kapak-2.jpg

Modelin içerisinde yine Exospace B55 modelinden tanıdığımı Caliber Ref. B55 kullanılmış. SuperQuartz özellikli ve C.O.S.C sertifikalı mekanizma 1/100sn hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf, ikinci zaman dilimi, aynı gün içerisinde 7 farklı zamana ayarlanabilen alarm, hafta göstergeli sonsuz takvim ve batarya durumu göstergesi gibi özellikler sunuyor. Bu özelliklerin yanında modelin Bentley bağlantısına vurgu yapan ek özellikler ise motor sporlarında ihtiyaç duyulan ölçümler yapabiliyor. Chrono Rally, Regularity Rally ve Chrono Race fonksiyonları sayesinde yarışın başlangıç ve bitiş tarihleri, tur zamanları, ortalama hız ve yarış boyunca alınan cezalara kadar pek çok bilgiye ulaşılabiliyor. Tüm bu fonksiyonlar Caliber B55’in sunduğu Bluetooth Low Energy bağlantısı sayesinde cep telefonundan düzenlenebiliyor.

breitling-bentley-supersports-b55-6-.jpg

Breitling Bentley Supersports B55, Bentley için özel olarak tasarlanmış siyah kauçuk kayış ve titanyum katlanır klips ile geliyor. Bentley Continental Supersports modelinin tanıtımı anısına hazırlanan ve sadece 500 adetlik limitli üretim sayısına sahip olan model, 8.580,00 CHF fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

breitling-bentley-supersports-b55-4-.jpg breitling-bentley-supersports-b55-5-.jpg

breitling-bentley-supersports-b55-9-.jpg

Benzer İncelemeler