alexa Breitling | Colt | Skyracer | Superquartz | Breitlight | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Colt Skyracer

breitling-logo-123.png

Havacılık temalı modelleri ile saat endüstrisinin kült markaları arasında yer alan Breitling, saatseverlerden büyük ilgi gören Colt koleksiyonunun yeni yüzü ile Baselworld 2017’de boy gösterdi. Yeni koleksiyonda yer alan ve markanın en uygun fiyata sahip modeli olma özelliğini de taşıyan Colt Skyracer modelini sizler için mercek altına aldık.

bretling-colt-skyracer-1-.jpg

Baselworld 2017’nin en güzel ve en görkemli stantlarından birine ev sahipliği yapan Breitling, giriş seviye modelleriyle saatseverlerin beğenisini kazanan Colt Koleksiyonu ile fuarın gözde markalarından biri oldu. Yenilenen yüzüyle saat meraklılarına merhaba diyen koleksiyon, tasarım, kullanılabilirlik ve uygun fiyatlılık anlamında çok şey vaat ediyor. Koleksiyona bu sene eklenen ve 2250,00 CHF’lik etiketiyle markanın en uygun fiyatlı modeli olan Colt Skyracer ile sizlerleyiz.

bretling-colt-skyracer-9-.jpg

Yeni Breitling Colt Skyracer, görünümü ve teknik detayları ile “tool watch” ruhunu sonuna kadar yaşatıyor. Breitling’in geliştirdiği ve Breitlight® ismini verdiği özel bir alaşımdan imal edilmiş bir kasa içerisinde sunulan model, bu sayede titanyuma göre 3,3 kez, çeliğe göre ise 5,8 kez daha hafif bir yapı sunuyor. Yeni model, bu hafifliğine rağmen çizilmelere ve korozyona karşı son derece dayanıklı olmasıyla da kullanıcısına hemen her ortamda eşlik edebiliyor.

bretling-colt-skyracer-5-.jpg 

Kendine has dokusuyla bizlere biraz Forged Carbon’u hatırlatan Breitlight® kasa malzemesi ve siyah ağırlıklı renk paleti ile oldukça maskülen bir duruş sergileyen modelin, kasa çapı 45mm olarak ayarlanmış. Siyah kauçuk kordon ilavesiyle oldukça hafif ve konforlu bir kullanım sunan model bilekte çok başarılı duruyor. 

Yeni modelin ayar tepesi kauçuk ile kaplanmış. Bu şekilde kaplanmış ayar tepesi, buton ve bezel gibi parçaların yıpranma konusunda oldukça dayanıksız olduğunu bildiğimden açıkçası bu durum kafamda bir soru işareti olarak kaldı diyebiliriz ancak, gelişen teknoloji ile birlikte Breitling’in bu konuda da bir iyileştirmeye gittiğini düşünüyorum. Ayrıca standart bir kullanıcı için bu söylediğim durumun günlük kullanımda dezavantaj yaratacağını da sanmıyorum.

bretling-colt-skyracer-3-.jpg

Mat siyah zeminli bir kadran ile gelen modelim indeksleri baskı tekniği ile hazırlanmış. Kontrast beyaz tonda SuperLuminova dolgulu indeks ve kolların eşlik ettiği kadran, çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam ile hemen her ortamda maksimum okunabilirlik sunuyor. Kadranın saat üç noktasında ise tarih fonksiyonuna ait pencere yer alıyor.

bretling-colt-skyracer-2-.jpg

Breitling Colt Skyracer gücünü SuperQuartz Breitling Caliber Ref. 74 mekanizmadan alıyor. Pilli standart bir mekanizmadan 10 kat daha az sapma değeri sunan kalibre, COSC sertifikası taşıyor. Darbelere ve ısı değişikliklerine son derece dayanıklı bir yapı sunan mekanizmanın bir de tarih fonksiyonu bulunuyor.

bretling-colt-skyracer-4-.jpg

Yeni model siyah kauçuktan yapılmış bir kayış ile geliyor. Estetik olduğu kadar işlevselliğe de önem veren kayışın bir saat 12 yönünde yer alan parçası muhtelif ölçeklerde hazırlanmış haritaları kullanarak mesafe ölçümü yapmaya imkân sunarken, saat 6 yönünde bulunan parçası ise santimetre ve inch cinsinden ölçüm yapabilen cetvel veya mezura olarak kullanılabiliyor. Tüm bu ölçümleri yapmak, Breitling’in bu modele özel geliştirdiği kolay takılıp çıkarılabilen sistem sayesinde sadece saniyeler sürüyor.

bretling-colt-skyracer-6-.jpg bretling-colt-skyracer-7-.jpg

Breitling Colt Skyracer, giriş seviye İsviçre saatleri özelinde iddialı bir rakam olan 2250,00 CHF ile vitrinlerdeki yerini almaya hazırlanıyor. Özellikle genç kullanıcılar hedeflenerek tasarlanan model, ön görülen satış rakamlarını yakalayacak gibi duruyor.

bretling-colt-skyracer-8-.jpg

Benzer İncelemeler