alexa X82310A51B1S1 | Endurance Pro | Breitling | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Endurance Pro

Yaşa, oyna ve tekrar et. Yeni Breitling Endurance Pro aktif yaşam tarzınızın en büyük destekçisi olmaya geliyor.

breitling-endurance-pro-1.jpg

Breitling, Professional serisinde yer alan yeni modeli Endurance Pro ile sportifliği ve çok yönlülüğü hayat felsefesi haline getirmiş saat severlerin bileklerine taht kurmaya hazırlanıyor. Hafif ve kullanışlı yapısıyla dikkat çeken kronograf, lüks saatçilik ile sportifliğin kusursuz bir birleşimi olarak lanse ediliyor.

breitling-endurance-pro-6.jpg

Breitling Endurance Pro, ultra-hafif Breitlight® kasaya ve geleneksel quartz mekanizmalara kıyasla 10 kata kadar daha yüksek hassasiyet değerlerine ulaşabilen SuperQuartz™ kalibreye sahip.

breitling-endurance-pro-3.jpg breitling-endurance-pro-9.jpg

Breitlight®, Breitling’in ilk olarak 2016 yılında tanıttığı özel bir polimere verilen isim. Titanyumdan 3,3 kat, paslanmaz çelikten ise 5,8 kat daha hafif malzeme, çiziklere karşı aşırı direnç, korozyona dayanıklılık, anti-manyetik ve anti-alerjik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Görüntü itibariyle karbon fiber benzeri bir yapıyı andırsa da Breitlight®’in temelini plastik oluşturuyor. 44mm x 12,5mm ölçülerine sahip kasanın ön yüzünde bulunan safir kristal camın iki yüzünde de yansıma engelleyici kaplama bulunuyor. Modelin su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak belirtilmiş.

breitling-endurance-pro-4.jpg breitling-endurance-pro-10.jpg

Breitling CEO’su Georges Kern’in, kendi triatlon takımlarında görev alan Jan Fodeno ile aralarından geçen “Peki, ben hangi saati takacağım?” sohbetiyle fitili ateşlenen Endurance Pro projesinin geldiği nokta, marka tarihi için gurur verici bir süreci ifade ediyor. Bugün Breitling, koşu, bisiklet ve yüzmenin bir arada gerçekleştirildiği triatlon ve IRONMAN® müsabakalarının en büyük destekçilerinden biri.

breitling-endurance-pro-5.jpg breitling-endurance-pro-8.jpg

Endurance Pro; 5 farklı renk kombinasyonu ile sunuluyor. Her versiyon siyah bir kadrana ve pusula yönergelerinin işlendiği, siyah renkli, iki yöne dönebilir bezellere sahipken, modeller iç bezel ve tepe renkleriyle birbirlerinden ayrılıyorlar. Beyaz, mavi, sarı, turuncu ve kırmızı renk seçeneklerinin sunulduğu saatler temalarıyla uyumlu kayışlarıyla dikkatleri üzerlerine çekiyorlar. Saatlerin bileğe sabitlenmesi için iç bezel ile aynı renkte üretilen Diver Pro kauçuk kayış ya da ayrıca satın alınabilen NATO tarzı ECONYL® malzemesinden üretilen kumaş kayış seçenekleri mevcut.

breitling-endurance-pro-2.jpg

Saatlerin kalbinde, sıcaklık ayarı yapılmış, kronometre (COSC) sertifikalı, SuperQuartz™ teknolojisiyle üretilen Breitling kalibre 82 yer alıyor. Super-LumiNOVA® ile kaplı kolları vasıtasıyla 1/10 saniye aralıklarla ölçüm yapabilen kronograf 30 dakikaya kadar kayıt alabiliyor. Mekanizmanın pil ömrü standart kullanım ile 3-4 sene arasında değişiyor.

breitling-endurance-pro-7.jpg
Benzer İncelemeler