alexa EB5512221B1E1 | B55 Yachting | Exospace | Breitling | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Exospace B55 Yachting (Ref. EB5512221B1E1)

breitling-logo-new.png

Breitling’le Denizlere Açılmaya Hazır Mısınız? Havacılık tarihine adını altın harflerle yazdıran İsviçreli saat markası Breitling, yeni yönetiminin cesur stratejileriyle karada ve suda da söz sahibi olmaya başladı. Pilotlar için geliştirilen saatleriyle ön plana çıkan marka, Exospace B55 Yachting (Ref. EB5512221B1E1) ile bu sefer de deniz sevdalılarını hedefliyor.

breitling-exospace-b55-yachting-1.jpg

Breitling Exospace B55 Yachting, markanın en teknolojik modellerinden biri olmaya aday. 2015 yılında tanıtılan Exospace modeli baz alınarak tasarlanan B55 Yachting, mevcut teknolojik özelliklerine ek olarak yat yarışlarında kullanılabilecek fonksiyonları da bünyesine eklemiş. Bunlar da yetmezmiş gibi, Bluetooth teknolojisiyle akıllı saat entegrasyonu da sağlayan model spor ve lüks saat kavramını yeniden şekillendiriyor.

breitling-exospace-b55-yachting-2.jpg

Breitling, bu modelde 46mm x 15,25mm ölçülerinde titanyumdan imal edilen kasaya yer vermiş. Her titanyum saatte olduğu gibi hafiflik ve metalin kendine özgü koyu yüzeyinin verdiği muhteşem görüntü hem görsel tatmin hem de konfor beklentisini fazlasıyla karşılıyor. Safir kristal camı çevreleyen iki yöne dönebilen bezel, üzerindeki derece skalasıyla son derece işlevsel bir yapıya sahip. 100 metre su basıncına dayanıklı model ile birlikte titanyum bilezik veya mavi renkli kauçuk kayış seçenekleri sunuluyor. 24mm genişliğinde herhangi bir kayışla da rahatlıkla takılabileceği bilgisini eklemekte fayda var.

breitling-exospace-b55-yachting-3.jpg

breitling-exospace-b55-yachting-4.jpg breitling-exospace-b55-yachting-9.jpg

Saatin kalbinde Breitling’in in-house tasarladığı ve ürettiği SuperQuartz kalibre B55 yer alıyor. SuperQuartz, sıradan Quartz saatlere kıyasla 10 kat daha hassas zaman tutabilen özel devresi ve bileşenleri ile mekanizma teknolojisinin geldiği son noktayı temsil ediyor. Karbon fiberden üretilmiş kadran üzerinde zamanı, hem analog hem de dijital olarak okumak mümkün. Ayrıca tepeye basılarak veya saatin hafifçe öne doğru eğerek beyaz arka plan ışıklandırması aktifleştiriliyor. Üreticinin belirttiğine göre mekanizma 10 yıllık pil ömrüne sahip. Pilin bitmesine belirli bir süre kala kullanıcısını uyaran mekanizma, her koşulda maksimum performansta çalışmayı garantiliyor.

breitling-exospace-b55-yachting-5.jpg breitling-exospace-b55-yachting-6.jpg

1/100 hassasiyetinde çalışan ve 99 saat, 59 dakika, 59 saniyeye kadar ölçüm yapabilen Flyback kronograf fonksiyonu, elektronik takometre, tur zamanı, yat yarışları için regatta özelliği, başlangıç ve bitiş sürelerini kaydetme mekanizmanın sayısız işlevinden yalnızca birkaçı. Tüm bu onlara ek olarak tam fonksiyonlu takvim, 7 adet bağımsız alarm, UTC dünya saati özelliklerine de sahip model, düşük enerjili Bluetooth modülüyle (uygun yazılım yardımıyla) akıllı telefonlara bağlanarak veri transferi yapabiliyor.

breitling-exospace-b55-yachting-10.jpg

Kısaca, okyanuslara gönül vermiş bir maceraperestin tüm ihtiyaçlarını Breitling kalitesi ve prestiji altında karşılayan Exospace B55 Yachting, kendi kategorisinin en güçlü oyuncularından biri haline geliyor. Unutmadan ekleyelim, liste fiyatları titanyum bilezikli model için 7685$ ve mavi kauçuk kayışlı model için ise 7170$ olarak belirlenmiş (ABD listesi).

breitling-exospace-b55-yachting-7.jpg breitling-exospace-b55-yachting-8.jpg

Benzer İncelemeler