alexa Breitling | Super Avenger 01 | Boutique Edition | Quadran Boutique
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Super Avenger 01 Boutique Edition

breitling-logo-123.png

Yakın zamanda saat endüstrisinin efsane isimlerinden George Kern önderliğinde yeni bir sayfa açan Breitling, bu yönetim değişikliğinin ardından tasarladığı ilk modeli Breitling Super Avenger 01 Boutique Edition’ı tanıttı.

Ünlü markanın geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde geçirdiği yönetimsel değişiklik sürecinin ardından çıkarttığı ilk model olma özelliği taşıyan Breitling Super Avenger 01 Boutique Edition, isminden de anlaşıldığı üzere sadece markaya ait butiklerde satışa sunulacak.

Breitling-Super-Avenger-01-Boutique-Edition-12.jpg

Yeni model, markanın DNA’sını yansıtan pek çok detaya bir arada yer veren, klasik Breitling çizgileri taşıyor. 48mm çapında tasarlanmış paslanmaz kasa ile sunulan modelin, 300 metrelik su basıncına dayanıklılık değeri, dalgıç saati genleriyle uyumlu olarak belirlenmiş. Ö yüzünde bombeli ve çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camın görev yaptığı kasanın arka yüzünde ise masif paslanmaz çelik kapak yer alıyor. Modele ilişkin limitli üretim numarası ve diğer bilgilerin bulunduğu kapak üzerinde Pin-Up tarzı bir ilüstrasyon ve bir de “Special Delivery” yazısı bulunuyor. Markanın sembol detaylarından “rider tab” stili bezel ile gelen kasanın ayar kolu ise titanyum malzemeden üretilmiş.

Breitling-Super-Avenger-01-Boutique-Edition-14.jpg

Modelin kadran tasarımı klasik Tri-Compax kronograf diziliminde hazırlanmış. Kadranda yer alan alt kadranlardan saat 9 yönünde yer alan küçük saniye fonksiyonuna ev sahipliği yaparken, saat 3 ve 12 yönündeki alt kadranlar ise kronograf özelliğine ait 30 dakika ve 12 saat sayaçlarına yer vermiş. Saat 4:30 yönünde bir de tarih göstergesine yer veren siyah renkli kadranda, SuperLuminova fosfor malzemesi ile kaplı geniş kollar ve büyük indeksler kullanılmış. Modelin limitli üretim özelliğine vurgu yapan “Edition Limitée” yazısı ise kırmızı renkte hazırlanmış.

Breitling-Super-Avenger-01-Boutique-Edition-11.jpg

Yeni modelin içerisinde görev yapacak mekanizma olarak markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 01 tercih edilmiş. Markanın 2009 senesinde tanıttığı ve otoritelerden büyük beğeni aldığı otomatik mekanizmanın çalışma hızı 4Hz olarak belirlenmiş. Kolon çarklı kronograf modülü ve tarih özellikleri bulunan mekanizmanın güç rezervi ise oldukça verimli bir değer olan 70 saat olarak ayarlanmış. Masif arka kapak nedeniyle izlenmesi mümkün olmayan COSC sertifikalı mekanizmanın dekorasyonunda Côtes de Genève tarzı motiflere yer verilmiş.

Paslanmaz çelik bileziğin yanı sıra deri ve kauçuk kayış alternatifleri de yer alan model için üretim adedi 100 olarak belirlenmiş.

Breitling-Super-Avenger-01-Boutique-Edition-13.jpg

Benzer İncelemeler