alexa Breitling | 140. Yılını Kutladı
Horobox

Dk. Okuma Süresi

BREITLING, TÜRKİYE İÇİN ÜRETTİĞİ ÖZEL SAATLE 140. YILINI KUTLADI

Breitling, DSaat’in ev sahipliğinde 140. yılını kutladığı renkli partide, Türkiye için özel olarak limitli sayıda tasarladığı saatin de lansmanını gerçekleştirdi. Galataport İstanbul’da düzenlenen etkinliğe, sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı.

breitling-celebrates-140-th-anniversary-1.jpg

Breitling; 5 Haziran 2024’te Galataport İstanbul’un terasında düzenlediği etkileyici lansman etkinliğinde, Türkiye için özel olarak tasarlanan Superocean Heritage B20 Automatic 44 saatini ve markanın 140 yıllık köklü mirasını kutlayan yeni modellerini tanıttı.
Sadece 50 adet üretilmiş Superocean Heritage B20 Automatic 44, ilhamını Türkiye'nin zengin bir çeşitliliğe sahip Anadolu topraklarından ve özellikle Boğazkere üzümlerinden ilham alıyor.

breitling-celebrates-140-th-anniversary-3.jpg

breitling-celebrates-140-th-anniversary-2.jpg breitling-celebrates-140-th-anniversary-4.jpg

Özel kutlama ve lansman etkinliğine, sanat dünyası ve cemiyet hayatından çok sayıda davetli katıldı. Ünlü konuklar arasında; Hatice Şendil, Burak Sağyaşar, Zeynep Tuğçe Bayat, Cansel Elçin, Onur Büyüktopçu, Batya Kebudi yer aldı. Simge Eğrilmez’in sahnesi ve Şirin Ediger’in DJ performansıyla renklenen gecede misafirler, Superocean Heritage B20 Automatic 44'ü ilk kez görme ve Breitling’in 140 yıllık yenilikleri çerçevesinde tanıttığı en son koleksiyonları özel bir odada keşfetme fırsatını yakaladı.

breitling-celebrates-140-th-anniversary-5.jpg

Etkinlik sırasında ressam Kerem Gürkavcu, mekanın bir bölümünde Superocean Heritage B20 Automatic 44’u resmetti. Saatin tüm detaylarını en ince ayrıntılarıyla o esnada dev bir tuvalin üzerine taşınması, herkes tarafından yoğun ilgi topladı. Özel kokteyller ve şarküteri masasındaki çeşitli lezzetlerin ikram edildiği gecede, beyazperdeyi andıran büyük ekranda saatin dikkat çekici videosu yayınlandı. Misafirlere, saatin hikayesinin anlatıldığı özel tasarım kutuda Doğuş Grubu'nun ödüllü şarabı Boğazkere hediye edildi. 

breitling-celebrates-140-th-anniversary-6.jpg breitling-celebrates-140-th-anniversary-7.jpg

Breitling’in 140. yıl dönümü hakkında Breitling Orta Doğu, Hindistan ve Afrika Genel Müdürü Aed Adwan şunları söyledi: “Markanın 140 yıllık yeniliklerini, Türkiye için özel olarak üretilen Superocean Heritage 44’un lansmanıyla kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sene, Breitling için muhteşem bir dönüm noktası. Geride bıraktığımız 140 yıldaki atılımlarımıza ithaf eden etkinlikler, sergiler ve özel lansmanlarla dolu aylar geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

breitling-celebrates-140-th-anniversary-8.jpg

DSaat ekibi, özel üretim Superocean Heritage B20 Automatic 44 hakkında görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Breitling gibi köklü bir markanın böylesine özel bir dönemine şahitlik etmek çok mutluluk ve gurur verici. Yıl dönümünü, Türkiye için sınırlı sayıda üretilen bir saatle kutlamanın önemi ise apayrı. Markanın geçmiş 140 yıla ait hiç eskimeyen yeniliklerini onurlandırmayı sürdürürken, gelecekteki yeniliklerini de heyecanla bekliyoruz.”

breitling-celebrates-140-th-anniversary-9.jpg

1950'lere ait orijinal Superocean'dan esinlenen Superocean Heritage, saatin ikonik tasarım özelliklerini modern bir dokunuşla birleştirdi. Breitling Manufacture Caliber B20 ile çalışan Superocean Heritage B20 Automatic 44’un, siyah seramik bezeli, paslanmaz çelik kasası ve ona uyumlu paslanmaz çelik örgü bileziği bulunuyor. Tüm Breitling modelleri gibi bu saatler de hassasiyet ve performanslarının bağımsız bir teyidi niteliğindeki COSC sertifikalı (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres) mekanizmalarla çalışıyor.

breitling-celebrates-140-th-anniversary-10.jpg

140. yılına iş birlikleri, pek çok yeni modeli ve özel tasarımlarıyla imza atan Breitling, ilham verici girişimleriyle her an kendini yenilemeye devam ediyor.

Benzer İncelemeler