alexa SRPE83K1 | Brian May | Red Special | 5 Sports | Seiko | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Brian May & Red Special & Seiko

Efsanevi müzik grubu Queen’in gitaristi Brian May ve unutulmaz gitarı ‘Red Special’ın anısı, Seiko 5 Sports Brian May Limited Edition ile bileklere taşınıyor.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-1.jpg

Konu Queen olunca aşırı hassasım. Verdikleri konserleri tekrar tekrar izliyor, şarkılarının birçoğunu ezbere biliyor, hayatta olan grup üyelerini elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Hala Queen tişörtleri alıyor, eskileri saklıyorum. Beni tanıyanlar çok iyi biliyor, bir zaman makinam olsaydı gideceğim ilk yer ve zaman, grubun 1986 yılında Macaristan - Budapeşte’de yerdikleri konser olurdu. O konserin bendeki yeri bir başka.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-10.jpg

Queen’in gitaristi Brian May, 1975 yılında ilk kez Japonya’ya gittiğinde quartz mekanizmalı Seiko 7548 dalgıç saatini satın almıştı. Satın aldığı günden beri saatini kolundan pek çıkarmayan May, bildiğimiz kadarıyla bugün hala 7548’le bir anlamda aşk yaşıyor. Astrofizik alanında doktorası olan müzisyen, mekanik saatlere merak salabilir ve dilediği markayı bileğinde taşıyabilirdi. Ancak o, ömrünü Seiko’suyla geçirmeyi tercih etti.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-4.jpg

Seiko 5 Sports Brian May Limited Edition, müzisyenin Red Special olarak bilinen efsanevi gitarından ilham alıyor. Henüz 16 yaşındayken kendi gitarını yapmaya karar veren May, gitarın akor kısmı için eski bir şömineden aldığı tahtaları, perdeleri işaretlemek için düğmeleri, gitarı çalmak için de altı penilik madeni para kullanmış. Doğal olarak, ortaya benzersiz bir ton çıkarmış. May o günden bugüne kendi gitarını kullanıyor.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-11.jpg

Brian May Limited Edition, 42.5mm çapında paslanmaz çelik kasayla geliyor. İki tepe korumasına sahip olan ayar kolu, saat 4 konumunda yer alıyor. Kurma kolu vidalanmamış olsa bile kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Eskitilmiş altın rengi rakamların ve markörlerin bulunduğu bezel, anodize alüminyumdan üretilmiş. Cam olaraksa ‘Hardlex’ kullanılmış. Cam bölmeli arka kapakta May’in imzası bulunuyor.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-5.jpg srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-6.jpg

Red Special gitarın renkleri, limitli edisyon saatin kadranında kendine yer buluyor. Solda gitarın bel eğrisini, ahşabı taklit eden kırmızı alandaysa grenli dokuyu görebiliyorsunuz. Kollar ve markörler diğer Seiko 5 modelleriyle aynı tasarıma ve markanın tescilli LumiBritte dolgusuna sahip.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-2.jpg srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-3.jpg

Seiko 5 Sports Brian May Limited Edition SRPE83K1, markanın in-house üretilen otomatik mekanizması Calibre 4R36 ile çalışıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sağlıyor.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-7.jpg

Yalnızca 9,000 adetle limitli üretilen model, Brian May’in gitarında kullandığı kayışa benzer renk ve dokuda, siyah NATO kayışla tamamlanıyor. Saat, metal perçinli, siyah, gitar çantası gibi görünen özel bir kutuda teslim ediliyor. Kutunun içinde, bir tarafında Brian May’in profilinin, diğer yüzünde gitarın kabartmasının bulunduğu altı penilik hatıra parası da bulunuyor.

srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-8.jpg srpe83k1-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-9.jpg
Benzer İncelemeler