alexa Bulgari 2021 Yenilikler | LVMH Watch Week | Online Fuar | Divas | Dream Peacock
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari - LVMH Watch Week 2021 - Bvlgari Divas’ Dream Peacock Collection

Yeni Divas'ın Dream Peacock modelleri, bir tavus kuşunun büyüleyici renklerini prestijli İsviçre saatçiliği ve dekoratif sanatlarla harmanlanıyor.

hublot-lvmh-watch-week-2021-divas-collection-novelties-1.jpg

Tavus kuşlarının kuyruklarının zengin tüyleri ve yanardöner renklerinden ilham alan Divas'ın Dream koleksiyonuna üç yeni model katılıyor. Modellere geçmeden önce tüy kakmacılık olarak bilinen sanattan biraz bahsedelim. Antik çağlardan kalma bir dekoratif sanat tekniği olan tüy kakmacılık, 1970'lerde Bvlgari tarafından yeniden canlandırılmadan önce Rönesans İtalya'sında oldukça popüler bir şekilde uygulanmasıyla biliniyor. Sanatın icrası için en iyi renk ve dokuyu sergileyen tüyler seçildikten sonra, tüyler pirinçten yapılmış antika bir buhar motoruyla doğal parlaklıklarına kavuşturulur. Tüyler daha sonra karmaşık mozaik deseni oluşturmak için kesilir, yapıştırılır, kesilir ve birleştirilir.

Dream Peacock Dischi

Yeni koleksiyondaki bu ilk model, 37mm çapında tasarlanmış ve 18K pembe altından üretilmiş bir kasa ile geliyor. Kasanın sembol detaylarından fan pervanesi şeklinde tasarlanmış boynuzlarında, bezelinde, kurma kolunda ve kadranında toplam 440 adet elmas ve 25 adet mavi safir yer alıyor. Klasik akrep/yelkovan kollarının yer almadığı, doğal tavus kuşu tüyleriyle süslenmiş kadranda zaman, iki farklı diskin hareketi vasıtasıyla zamanı gösteriyor. Markanın bu disk sistemi ile donatılmış Caliber BVL 308 otomatik mekanizma ile hayat bulan 50 adet ile limitli modele mavi timsah derisi kayış ve pırlanta pırlantalı pembe altın katlanır toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı 55.000 EUR (vergiler hariç).

hublot-divas-dream-peacock-dischi-lvmh-2021-novelties-1.jpg hublot-divas-dream-peacock-dischi-lvmh-2021-novelties-2.jpg

Dream Peacock Diamonds

Saatçiliğin ve mücevher sanatının eşsiz örneklerinden biri olarak karşımıza çıkan model, kadranında 14 farklı mavi ve yeşil emaye tonunda elle boyanmış muhteşem bir tavus kuşu figürüne ev sahipliği yapıyor. Pembe altın pırlantalı yıldızlarla beyaz sedefli bir arka plana karşı yerleştirilen tavus kuşunun gövdesi, champlevé mine kullanılarak oluşturuluyor. Bu modelde, champlevé, mavi mine veya elmaslarla seçilen ve yeşil mine ile doldurulmuş diğer hücrelerle çevrili minyatür altın yelpaze şekilli bölmeler oluşturmak için kullanılıyor.

hublot-divas-dream-peacock-diamonds-lvmh-2021-novelties-1.jpg

37mm pembe altın kasaya eşlik eden çarpıcı pembe altın bileklik, pırlantalarla yerleştirilmiş mafsallı fan şekilli parçalardan oluşuyor. Kasa, bezel ve bilezik üzerinde toplam 1452 adet elmas yer alıyor. 42 saat güç rezervi sunan BVL 191 otomatik mekanizmanın hayat verdiği model için belirlenen liste fiyatı EUR 80.600 (vergiler hariç).

hublot-divas-dream-peacock-diamonds-lvmh-2021-novelties-2.jpg

Dream Peacock Tourbillon Lumière

Yeni tanıtılan modeller arasında hem mekanik hem de estetik açıdan en sofistike ve çarpıcı model olan Peacock Tourbillon Lumière, dekoratif kuş tüyü kakma ve karla süslenmiş elmaslarla etkileyici iskeletleştirilmiş Tourbillon özellikli bir mekanizmaya yer veriyor. Kadranın altındaki altın zemin, lazerle kesilmiş ve fan şeklindeki hücreler uygulanmadan önce elle cilalanmış yüzeyler ve kumlanmış şeritlerin kontrastlı alanları ile dekore ediliyor. Kar deseni süslenmiş elmaslarla çerçevelenmiş fan şeklindeki parçaların iç alanı tavus kuşu tüyü ile süsleniyor. Kadranın üst kısmında, iskeletleştirilmiş kadranın boş alanlarında yer alan küçük altın elmaslarla süslü yıldızlar, yüzüyormuş gibi görünüyor. Her kadran tek bir zanaatkar tarafından yapılıyor ve tamamlanması genellikle altı haftayı buluyor.

hublot-divas-dream-peacock-tourbillon-lumiere-lvmh-2021-novelties-1.jpg

Muhteşem modele Bulgari tarafından in-house tasarlanıp üretilen Caliber BVL208 güç veriyor. Elden kurmalı mekanizma 3Hz (21,00vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 64 saat güç rezerv süresi sunuyor. Parlak kesim pırlantalı pembe altın katlanır tokalı mavi timsah derisi kayışla sunulan Peacock Tourbillon Lumière, 10 adet ile sınırlı üretiliyor. Model için belirlenen liste fiyatı 157.000 EUR (vergiler hariç).

hublot-divas-dream-peacock-tourbillon-lumiere-lvmh-2021-novelties-2.jpg

Benzer İncelemeler