alexa Bulgari | Aluminium | GMT | Amerigo | Vespucci | Special Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Aluminium GMT Amerigo Vespucci Special Edition

Bulgari, yakın zamanda yeniden ürün grubuna eklediği efsanevi Aluminum koleksiyonunun GMT özellikli model ailesini yeni bir referans ile genişletiyor. Sadece 1000 adet ile sınırlı model, markanın İtalya ile olan bağlantısına da vurgu yapıyor.

bulgari-aluminium-gmt-amerigo-vespucci-special-edition-1.jpg

1998 yılında tanıtılan ve çıkar çıkmaz müthiş bir başarı yakalayan Bulgari Aluminum koleksiyonu, alüminyum ve kauçuk malzemeleri aynı tasarımda buluşturan konseptiyle büyük ilgi görmüştü. Geneva Watch Days 2020 bünyesinde yeniden Bulgari ürün grubuna merhaba diyen koleksiyon, üç kollu ve kronograf versiyonların ardından tarihinde bir ilk olarak GMT fonksiyonuyla donatılmış modellere de kavuşmuştu. 

bulgari-aluminium-gmt-amerigo-vespucci-special-edition-2.jpg

Kült ürün grubuna en son eklenen referans, tema olarak kendine dünyanın en güzel teknelerinden kabul edilen Amerigo Vespucci’yi alıyor. Adını İtalyan kaşif Amerigo Vespucci (1451-1592)’den alan üç direkli tekne, dünya denizlerinde İtalyan bayrağını dalgalandırırken aynı zamanda İtalyan Donanması öğrencileri için bir eğitim gemisi olarak kullanılıyor.

bulgari-aluminium-gmt-amerigo-vespucci-special-edition-3.jpg

Standart modeller ile aynı tasarım dilini paylaşan yeni versiyon, kadranında kullanılan sarı/beyaz detaylar ve İtalyan bayrağı şeklinde tasarlanmış karakteristik Aluminum GMT yazısı ile öne çıkıyor. 

bulgari-aluminium-gmt-amerigo-vespucci-special-edition-4.jpg

40mm çapında ve 9.70mm yüsekliğinde tasarlanmış alüminyum kasası ile hem sportif hem de konforlu bir kullanım vadeden modele, bezelde olduğu gibi kauçuk malzemeden üretilmiş, alüminyum bağlantılı siyah kayış eşlik ediyor.

bulgari-aluminium-gmt-amerigo-vespucci-special-edition-5.jpg

Modele hayat veren Sellita SW 330 tabanlı BVL Caliber 192 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

bulgari-aluminium-gmt-amerigo-vespucci-special-edition-6.jpg

Sadece 1000 adet ile sınırlı üretilen Bulgari Aluminium GMT Amerigo Vespucci Special Edition (Ref. 103702), EUR 3,950 fiyat etiketi taşıyor. 

Benzer İncelemeler