alexa 102254 - DVW39WGD2L | Diva’s Dream | Bulgari | Bvlgari
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Diva’s Dream Ref.102254

Bvlgari.jpg

Son dönemde yaptığı yatırımlarla saat dünyasındaki yerini sağlamlaştıran ünlü İtalyan asıllı mücevherat ve saat markası Bulgari, kadın kullanıcılara yönelik hazırladığı koleksiyonunda özel bir model ile sayfalarımıza konuk oldu.

bulgari-divas-dream-ref102254-4-.jpg

Saat konusundaki geçmişi köklü İsviçre markalarına oranla çok da uzun sayılmayan Bulgari, özellikle son dönemlerde yaptığı yatırımlar ve ardı ardına tanıttığı horolojik yönüyle ön plana çıkan modeller ile saat dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Bir nebze de olsa mücevherat kimliğinin gölgesinde geçen dönemleri geride bırakan marka, aksesuar konusundaki tecrübelerini gözler önüne seren kadın saat modelleriyle pazardaki egemenliğine de devam ediyor.

bulgari-divas-dream-ref102254-8-.jpg

Bugünkü incelememize konu modelimiz, markanın Diva’s Dream koleksiyonunun en önemli modellerinden sayılan 102254 - DVW39WGD2L referanslı versiyonu.

bulgari-divas-dream-ref102254-3-.jpg

Öncelikle saatin horolojik değerlerden ziyade “haute joaillerie “ tarzına uygun detaylara yer verdiğini söylemek mümkün zira modelin 80.000,00 USD’ı aşan etiketi fiyatına rağmen quartz bir mekanizma taşıyor olması bu duruma gayet iyi bir ispat teşkil ediyor.

Lüks mücevherat konusunda sektörün en önemli isimlerinden kabul edilen Bulgari, görkemli geçmişi ve kendine has tarzı ile hayat verdiği bu modelde, hayal gücünün sınırlarını zorlayan detayları bir araya toplamış.

bulgari-divas-dream-ref102254-9-.jpg

39mm çapında tasarlanmış yuvarlak kasa 18K beyaz altından üretilmiş. Üzerinde tam 230 adet parlak kesim elmasın yer aldığı modelin su geçirmezlik değeri 30M olarak belirtilmiş. 5,61 karat değerinde elmasa ev sahipliği yapan kasanın zarif arka kapağı da 18K beyaz altından imal edilmiş.

bulgari-divas-dream-ref102254.jpg

Modelin kadranı, elmas ve beyaz altın konseptine uygun olarak sedeften hazırlanmış. Bulgari yazısı ve akrep/yelkovan kolları dışında herhangi bir detay barındırmayana kadranın sadeliği, modelin zarif ve feminen karakteriyle uyumlu bir duruş sergilemiş.

bulgari-divas-dream-ref102254-1-.jpg

Markanın B046 referanslı quartz mekanizmasıyla hayat bulan model için satenden üretilmiş bir kayış tasarlanmış. Metalik gümüş tonunda hazırlanan saten kayışın üzerinde yer alan katlanır klips de yine 18K beyaz altından üretilmiş.

bulgari-divas-dream-ref102254-7-.jpg

Benzer İncelemeler