alexa Dubai 2020 Yenilikler | Bvlgari 2020 Yenilikler | LVMH Watch Week
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari LVMH Dubai Watch Week 2020 Yenilikleri

Koleksiyonerlerin favori markalarından Bulgari, 2020 yeniliklerini Dubai’de saatseverlerle buluşturdu.

Serpenti Seduttori ve Divas’ Dream Yenilikleri

Bulgari’nin iki ikonik koleksiyonu, Serpenti Seduttori Tourbillon ve Divas’ Dream modelleriyle büyümeye devam ediyor. Geçen yıl Bulgari’nin kült modeli Serpenti, Serpenti Seduttori Born to Be Gold ile adeta yeni bir tasarıma kavuşmuştu. Şimdi Serpenti Seduttori, kadın modellerde oldukça nadir görülen tourbillon’u ve BVL 150 mekanizmayı da bünyesine dâhil ederek, Born to Be Shine adlı yeni modelleriyle genişlemeye ve etkilemeye devam ediyor.

bulgari-serpenti-seduttori-tourbillon-rose-gold-white-gold.jpg

Yeni Seduttori mekanizması, İsviçre saat üreticiliği bilgisiyle mücevher yapımı savoir-faire sentezini temsil ediyor ve piyasadaki en küçük tourbillon olarak tasarımda zirveye oturuyor. Bu haliyle modellerin, 70’lerin başında kuvarsın yerini aldığı küçük mekanik mekanizmaların kaybolan geleneğini yeniden canlandırmaya aday olduğunu söyleyebiliriz.

103260-bulgari-serpenti-seduttori-tourbillon-white-gold-1.jpg

Yeni Serpenti Seduttori Tourbillon modelleri pırlanta döşeli pembe veya beyaz altın ve deri kayış alternatiflerinin yanı sıra, pırlantayla kaplı beyaz altın ve tamamen pırlanta bilezik seçeneği ile de geliyor. Bu stillere ek olarak beş yeni Serpenti Seduttori versiyonu 2020 ürün yelpazesini tamamlıyor. Tasarımlar, tipik pürüzsüz yılan derisini kıymetli pırlantalar ve pembe veya beyaz altın ve çelikle yeniden yorumluyor.

bulgari-serpenti-seduttori-1.jpg

Divas’ Dream koleksiyonunun son modellerinde, Romalı mücevher tasarımcısı form ve işlevin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Mücevher tasarımcılığıyla saat ustalığını bir araya getiren yeni Divas’ Dream Minute Repeater Malachite, Bulgari’nin akıllarda yer eden tasarımlarından Diva’yı bugüne kadarki en ince kadın ‘minute repeater’ modelini oluşturmak için olağandışı bir mekanizmayla, BVL362 ile bir araya getiriyor.

103263-bulgari-divas-dream-peacock-.jpg 103282-bulgari-divas-dream-finissima-minute-repeater-malachite-.jpg

Divas’ Dream Minute Repeater Malachite, pırlantayla bezenmiş ve Bulgari’nin coşkulu tarzını dışa vuran yeşil malakit kadranla tamamlanmış. Ek olarak, masmavi lapis lazuli kadranı ve kadranında gerçek bir tavus kuşu tüyüyle süslenmiş Divas’ Dream Peacock ve Lapis Lazuli modelleri, markanın zengin renk tutkusunu ve alışılmadık malzemelere düşkünlüğünü temsil ediyor.

103282-bulgari-divas-dream-finissima-minute-repeater-malachite-2.jpg 103261-bulgari-divas-dream-lapis-lazuli-.jpg

Öyle görünüyor ki bu yeni Divas’ Dream modelleri Bulgari’yi hem mücevhercilerden hem de saat ustalarından ayırarak bambaşka bir yerde konumlandırıyor.

Octo Finissimo Yenilikleri

Rekor üstüne rekor kıran Octo Finissimo koleksiyonu, yeni modelleriyle 2020’de de adından bahsettirecek gibi görünüyor. Matlaştırılmış-cilalanmış çelik ve pembe altından kumlama tekniği kullanılmış seramik modellere uzanan bitiş teknikleri dikkat çeken detaylar arasında.

bulgari-octo-finissimo-automatic-satin-polished.jpg

103279-bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-5.jpg 103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-black-sandblast-2.jpg

Dubai’de saatseverlerle buluşan en önemli modellerden biri pembe altın kasalı, in-house, elden kurmalı, dakika tekrarlayıcı fonksiyonlu BVL 362 mekanizmayla bileklere taşınan Octo Finissimo Minute Repeater modeli.

103279-bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-1.jpg

Minute repeater, tüm zamanların en karmaşık komplikasyonlarından biri. Saat markörlerinin yerinde bulunan açıklıklar ve saat 6 konumunda bulunan kesik alt kadran tasarımı sayesinde kasanın içindeki rezonans artıyor ve böylece ses efekti optimize oluyor.

103279-bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-2.jpg

Vurma mekanizmasını etkinleştiren buton, kasanın ortasında, saat 9 konumuna yerleştirilmiş. In-house geliştirilen ve üretilen mekanizma tamamen kurulduğunda 42 saatlik güç rezervi sağlamasıyla kullanıcı dostu olduğunu kanıtlıyor.

103279-bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-3.jpg 103279-bulgari-octo-finissimo-minute-repeater-4.jpg

Octo Finissimo, iki yeni matlaştırılmış-cilalanmış Octo Finissimo Automatic Satin-Polished Steel ve Octo Finissimo Automatic Satin-Polished Rose Gold modelleriyle İtalyan tasarımını İsviçre mühendisliğiyle harmanlıyor. Her iki model de 2.23mm inceliğindeki BVL 138 Finissimo mekanizmasıyla çalışıyor ve cilalanmış siyah lake kadranıyla dikkat çekiyor. Pembe altın modeli timsah derisi kayışla tamamlanıyor.

103297-bulgari-octo-finissimo-automatic-satin-polished-steel.jpg 103286-bulgari-octo-finissimo-automatic-satin-polished-rose-gold.jpg

Octo koleksiyonundaki yenilikler bu modellerle sınırlı değil. Yeni Octo Finissimo Automatic in Black Sandblast-Polished Ceramic modelinde, kumlama tekniği kullanılmış seramik kadranına ek olarak, hem kumlama tekniği kullanılmış hem de cilalanmış seramik kasası ve bileziğiyle dikkat çekiyor.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-black-sandblast.jpg

Benzer İncelemeler