alexa 103368 | Automatic Ceramic | Octo Finissimo | Bulgari | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Finissimo Automatic Ceramic (Ref. 103368)

Bulgari’nin incelik dersi, seramik kasa ve bilezikle devam ediyor.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-1.jpg

Dünyanın en ince saatleri denilince akla gelen ilk markalardan biri artık Bulgari. Octo koleksiyonunun rekortmen modelleri, yüksek saatçiliğin nadide örnekleri olarak kimilerinin hayallerini, kimilerinin de bileklerini süslüyorlar.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-9.jpg

Kasayı ve mekanizmayı Bulgari Octo Finissimo modellerinde olduğu gibi bu kadar ince değerlere getirebilmek için ne denli yüksek bir mühendislik çalışması gerektiğini az çok tahmin ediyorsunuzdur. Mekanizmayı ve kasayı oluşturan bileşenlerin incelmesi, üretim zorluklarını ve dayanıksızlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla, uzun yıllar sorunsuz çalışma vaadi ile üretilen saatlerde, inceltme çalışmaları büyük bir titizlikle planlanmak ve uygulanmak zorunda.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-5.jpg

Bulgari Octo Finissimo Automatic Ceramic, tıpkı serinin diğer versiyonları gibi rekortmen bir saat. Dünyanın en ince tamamen seramik saati olma unvanını elinde bulunan modelde, karakteristik Octo tasarım detaylarına ve benzersiz mühendislik çözümlerine yer verilmiş.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-2.jpg

Saatin 40mm x 5,5mm ölçülerinde tasarlanmış kasası tamamen seramikten üretilmiş. Bu denli ince bir saatin bilekte yarattığı konfor hissini anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor. Kasanın ön ve arka yüzeylerinde safir kristal camlara yer verilmiş. Su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak belirtilmiş. Bulgari Octo Finissimo Automatic’in iki farklı seramik versiyonu bulunmakta. Bunlardan biri mat, diğeri ise parlak yüzeylere sahipler ve her iki model de bilekte bambaşka hisler yaratıyorlar. Parlak versiyonun akıcı ve kaygan yüzeylerine karşılık mat versiyonda, daha sert ve keskin hatlar ön plana çıkıyor. Her iki saatin de ortak özelliği olan oldukça yüksek yüzey sertlikleri sayesinde, yılların yıpratıcı etkilerine meydan okuyacaklarını garanti edebiliyoruz.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-3.jpg 103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-4.jpg

Saatlerin kadranları da tıpkı kasaları gibi simsiyah ve seramikten üretilmişler. Okunabilirlik bu kadranların en iyi yönü diyemeyiz ama tasarım açısından tasarımım kalanıyla büyük bir uyum içerisinde oldukları aşikâr. Gece görünürlüğünden bahsetmek ise maalesef imkânsız.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-8.jpg

Modellerin kalbinde Bulgari’nin in-house ürettiği otomatik Caliber BVL-138 mekanizmalar yer alıyorlar. 36,6mm çapındaki mekanizmanın kalınlık değeri yalnızca 2,23mm. Bu değere tam otomatik bir kalibrede ulaşılabilmesinin sırrı mikro-rotorlu kurma sisteminden geliyor. Platinden üretilen mikro-rotor, son derece efektif bir kurma sisteminin en önemli yapı taşını oluşturuyor ve mekanizmanın olağanüstü incelik değerinin korunmasına yardımcı oluyor. 36 taşlı kalibre, 21600vph’de çalışıyor ve 60 saatlik güç rezervine sunuyor.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-6.jpg

Bulgari Octo Finissimo Automatic Ceramic modellerinde, tıpkı kasada olduğu gibi, versiyona göre değişen, mat veya parlak seramikten üretilen bileziklere yer verilmiş.

103368-bulgari-octo-finissimo-automatic-ceramic-7.jpg

Benzer İncelemeler