alexa 103534 | Octo Finissimo | Tadao Ando | Bulgari | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Finissimo Tadao Ando Limited Edition (Ref. 103534)

Bulgari, dünyaca ünlü Japon mimar Tadao Ando ile birlikte tasarladığı üçüncü model olan Bulgari Octo Finissimo Tadao Ando Limited Edition modeli ile mercek altında.

103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-1.jpg

Ünlü mimar ile olan iş birliğini ilk defa 2019 yılında Tokyo’da gerçekleşen bir etkinlik ile duyuran marka, bu ortaklık çerçevesinde iki farklı model tanıtmıştı. 2021 yenilikleri içerisinde yer alan Bulgari Octo Finissimo Tadao Ando Limited Edition, bu iş birliği kapsamında saat severlerin beğenisine sunulan üçünü model oldu.

103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-2.jpg

Modern Octo serisinde yer alan model, 40mm çapında ve 5.15mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Kumlama yüzeyli mat siyah seramikten üretilen kasanın ön yüzünde çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam, arka yüzünde ise yine safir kristal bölmeli kapak yer alıyor. Arka kapakta ünlü mimarın imzası da bulunuyor. Zarif kasa, sadece 30 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-3.jpg 103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-4.jpg

Şık modele, Tadao Ando tarafından tasarlanan gayet sade bir kadran eşlik ediyor. Lacivert lake kadranın yüzeyinde, eksenden kayık yerleştirilen küçük saniye kolunun bulunduğu noktadan dışarı doğru genişleyen spiral motifi yer alıyor. Octo tarzı iskelet kolların eşlik ettiği kadranın saat 4:30 hizasında hilal şeklinde hazırlanmış Ay motifi bulunuyor. Japon kültüründe Mikazuki olarak bilinen bu motif, yeniden doğuşu ve zamanın akışını sembolize ediyor.

103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-1.jpg 103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-6.jpg

Modele markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Calibre BVL128 hayat veriyor. Platinden üretilmiş mikro rotorla kurulan otomatik mekanizma, inceliğinin yanı sıra tam kurulumda sağladığı 60 saatlik güç rezerv süresiyle de öne çıkıyor.

103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-7.jpg

Sadece 160 adet ile limitli üretilen modele, mat siyah seramikten yapılmış entegre bilezik eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 18,500.

103534-bulgari-octo-finissimo-tadao-ando-limited-edition-8.jpg

Markanın geleneksel saatçilik konusunda geldiği noktayı başarıyla simgeleyen Octo model ailesi, koleksiyona eklenen yeni versiyonlarla genişlemeye devam ediyor. Konseptin çok yönlü ve dinamik yapısı, Fabrizio Buonamassa Stigliani önderliğindeki tasarım ekibinin maharetli elleriyle birleşmeye devam ettiği sürece, Octo da saat dünyasındaki kendine has yerini korumaya devam edecek gibi duruyor.

Benzer İncelemeler