alexa Bulgari 2018 Yenilikleri | Octo | Finissimo | Tourbillon | Automatic | Dünya’nın En İnce Otomatik Saati | Baselworld 2018
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Finissimo Tourbillon ile Bir Dünya Rekoru Daha

Bvlgari.jpg

Son yıllarda Octo ürün grubu özelinde tanıttığı modellerle ultra-ince saat konseptine bambaşka bir boyut getiren Bulgari, Baselworld 2018 fuarında da rekor kırma geleneğine devam etti.

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-7-.jpg

Birbiri arkasına açıklanan yeni modellerle saat tutkunlarına heyecanlı anlar yaşatan Baselworld 2018 fuarı, İtalyan menşeli ünlü marka Bulgari cephesinden gelen yeni bir rekora daha ev sahipliği yaptı. Markanın yeni modeli Bvlgari Octo Finissimo Tourbillon, 3.95mm’lik toplam kalınlığı ile yeni dünya rekorunun sahibi oldu. Dördüncü defa rekor kıran ve geçtiğimi yılın Grand Prix d’Horlogerie de Genève yarışmasında iki farklı modeli ödül kazanan marka, Baselworld 2018 fuarında da gövde gösterisi yapmaktan geri kalmadı.

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-5-.jpg bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-8-.jpg

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-1.jpg

Markanın son dönem bayrak gemilerinden Octo Koleksiyonu dahlinde tasarlanan yeni model, 42mm çapında hazırlanmış ve kumlanmış titanyumdan üretilmiş bir kasa içerisinde geliyor. Toplam yüksekliği sadece 3.95mm olan kasanın ön yüzünde safir kristal cam kullanılmış. 30 metre su geçirmezliğe sahip kasanın arka yüzüne ise, Tourbillon kısmının üzerinde safir kristal cam bölme bulunan titanyum arka kapak eklenmiş.

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-4.jpg 

Modelin iskelet şeklinde tasarlanan kadranından mekanizmanın tüm detayları zevkle izlenebiliyor. Mat siyah akrep ve yelkovan dışında kolu bulunmayan modele bakarak zamanı öğrenmek pek de kolay değil ama bunu kimsenin dert edeceğini de sanmıyoruz.

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-2.jpg

Yeni modelin kalbinde Caliber BVL 288 Finissimo yer alıyor. 1.95mm yüksekliğindeki otomatik mekanizma 3Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 55 saatlik güç rezervi sunuyor. Bilyeli Flying Tourbillon özelliği sayesinde rekor inceliğine kavuşabilen mekanizma periferik tasarlanmış rotoruyla da dikkat çekiyor.

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-3.jpg

Model, kasada olduğu gibi kumlanmış titanyumdan üretilmiş Octo tarzı bilezik ile geliyor. Kasayı hem görsel tasarımıyla hem de hafifliğiyle mükemmel tamamlayan bileziğin üzerinde Bvlgari imzalı katlanır klips görev yapıyor.

bulgari-octo-finissimo-thinnest-automatic-watch-2018-6-.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen model, 125.000 EUR fiyat etiketi ile butiklerde yerini almaya hazırlanıyor.
Benzer İncelemeler