alexa 103075 | 103085 | Solotempo | Chronograph | L’Originale | Octo | Bulgari | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo L’Originale Solotempo ve Chronograph

Bulgari, Octo L’Originale Solotempo ve Chronograph modellerinin siyah DLC ve altın versiyonlarıyla takdir toplamaya devam ediyor!

bulgari-octo-l-originale-solotempo-chronograph.jpg

Yaptığı her yenilikle sektöre ve saat tutkunlarına kısa bir kalp çarpıntısı geçirten marka, bu yıl Octo L’Originale Solotempo ve Chronograph modellerinin siyah DLC ve altın versiyonlarıyla bizlerle buluştu. Octo L’Originale saatleri, ultra incelik savaşını kazanan Finissimo kardeşleriyle aynı mimari tasarıma sahip. Aralarındaki farklardan bazılarıysa bu modellerin çok az daha kalın kasalarla gelmesi, daha sportif olması ve daha uygun fiyatlara sunulması.

103085-bulgari-l-originale-chronograph-4.jpg

Octo’nun dehası, heykelimsi ve dinamik kasa tasarımında yatıyor. Her ne kadar saatin tasarımı çağdaş sanatın bir örneği olarak görülse de, belirgin sekizgen tabanla yuvarlak bezel birleşimi Antik Roma’nın mimari özelliklerini yansıtıyor. Bu yan yana getirilmesi oldukça zor olan şekiller, spesifik olarak, Maxentius Bazilikası’nın tavan süslemelerinden esinleniyor.

103075-bulgari-l-originale-chronograph-4.jpg

Her iki model de 41mm’lik kasa çapına sahip fakat tahmin edeceğiniz gibi, kronograf modelin kasası diğerinden biraz daha yüksek. Karşıt geometrik şekiller arasındaki farklılık, kumlama tekniği kullanılmış, siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelik ve parlak 18K pembe altınla desteklenmiş. Altın kurma kolu da bu kontrastı artırmaya yardımcı oluyor. Hafif çıkıntılı pembe altın sekizgen platforma dayanan, yuvarlak, siyah DLC kaplama çelik bezelle her iki modelin kasa anatomisi aynı diyebiliriz. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık sağlayan modellerin kadranını ve şeffaf arka kapaktan izlenebilen mekanizmasını safir kristal cam örtüyor.

103075-bulgari-l-originale-chronograph-2.jpg 103075-bulgari-l-originale-chronograph-3.jpg

Son dönemde çokça modelde gördüğümüz ve yakıştırdığımız, antrasit rengi kadranları pembe altın kollar, markörler ve büyük rakam indeksler süslüyor. Solotempo modelin tarih göstergesi saat 3 konumunda yer alırken, Chronograph’taki alt kadranlar saat 3-6-9 konumunda kendini gösteriyor.

103085-bulgari-l-originale-chronograph-1.jpg 103075-bulgari-l-originale-chronograph-1.jpg

Solotempo (Ref. 103085) modeli Bulgari’nin otomatik in-house mekanizması Calibre BVL 191 Solotempo’yla hayat bulurken, Chronograph (Ref. 103075), Zenith’in efsanevi mekanizması otomatik EL Primero’yu temel alan BVL328 Velocissimo ile geliyor. Tam kurulumda Solotempo’nun 42, Chronograph’ın 50 saatlik güç rezervi bulunuyor.

Her iki model de DLC kaplı tokaya sahip, siyah kauçuk kayışla bileği sarıyor.

103085-bulgari-l-originale-chronograph-2.jpg

Octo L’Originale Solotempo 8.400 Euro, Chronograph ise 11.500 Euro fiyat etiketiyle saatseverleri karşılıyor.
Benzer İncelemeler