alexa 103554 | Yeni Aluminum GMT | Bvlgari
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bvlgari Aluminum GMT (Ref. 103554)

Bulgari, geçtiğimiz yıl yenilenmiş yüzüyle tekrar saat severlerin beğenisine sunduğu Aluminum koleksiyonuna, ikinci zaman dilimi özelliği ile donatılmış yeni bir model ekledi.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-1.jpg

Genç saat meraklıları arasında ağırlıklı olarak Octo model ailesi ile bilinen Bulgari, aslında saatçilik konusunda oldukça tecrübe sahibi bir marka. Eşsiz İtalyan tasarımını mücevher segmentindeki ustalığı ile birleştiren Bulgari, 1918 yılından bu yana lüks saat alanında da faaliyetlerine devam ediyor.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-4.jpg

Bulgari Aluminum koleksiyonu ise markanın ilk defa 1977 yılında tanıttığı ve bezelde yer alan çift Bulgari yazısı ile hafızalara kazınan Bvlgari Bvlgari modelini temel alıyor. Antik Roma dönemindeki bozuk paralardaki tasarım şablonundan ilham alan bu detay, kısa zaman içerisinde markanın alametifarikaları arasına giriyor. 1988 yılında tanıtılan ve marka için bir nevi dönüm noktası olan Diagono model ailesi büyük bir başarıya imza atıyor. Takvimler 1998’i gösterdiğinde ise Bulgari cesur bir kararla alüminyum ve kauçuk malzemeleri bir arada kullandığı Alumino serisini tanıtıyor. Kendine hasa İtalyan tasarımı, konforlu kullanımı ve alışılmışın dışında malzeme kombinasyonu ile üniseks bir kimliğe bürünen model ailesi, markanın lüks saatçilik segmentindeki hızlı tırmanışına da tanıklık ediyor.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-2.jpg

Markanın kreatif direktörü Fabrizio Buonamassa maharetli ellerinde yeniden hayat bulan kült tasarım, 2020 yılında yenilene yüzüyle tekrar markanın kataloglarında boy göstermeye başlıyor. Dün tanıtılan yeni model ise, insanların yavaş yavaş tekrar seyahat edebildiği şu günlerde yeniden anlam kazanan ikinci zaman dilimi fonksiyonunu görece uygun bir fiyatla ve markanın yeni nesil hayranlarına uygun bir tasarımla buluşturuyor.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-3.jpg

Yeni model 40mm çapında ve 9.70mm yüksekliğinde tasarlanmış, alüminyum kasa ile geliyor. Titanyum kurma kolu ve arka kapak ile donatılan kasanın ön yüzünde yer alan kauçuk bezel, temaya uygun şekilde mavi renkte üretiliyor. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı tasarlanan şık kasanın ön yüzünde, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-7.jpg 103554-bvlgari-aluminum-gmt-9.jpg

Modelin mavi renkte hazırlanan kadranı gelen anlamda Aluminum serisinin tasarım unsurlarına yer veriyor. Modeli diğer versiyonlardan ayıran teknik detaylar ise, ikinci zaman diliminin izlenebildiği mavi/kırmızı renkli iç çerçeve ve GMT kolu oluyor.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-8.jpg 103554-bvlgari-aluminum-gmt-6.jpg

Bvlgari Aluminum GMT gücünü Caliber B192 mekanizmadan alıyor. ETA 2893-2 temel alınarak geliştirilen otomatik mekanizma tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-5.jpg

Yeni model, Bulgari ile özdeşleşen, metal bağlantı parçalı kauçuk kayış ile sunuluyor. Lacivert kayışa alüminyum bağlantı parçaları ve aynı malzemeden üretilmiş Bvlgari imzalı toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 3,500 EUR.

103554-bvlgari-aluminum-gmt-10.jpg

Bvlgari Bvlgari ve Bvlgari Diagono, koleksiyonumda defalarca kendilerine yer bulan modeller. Daha ilk tanıtıldıkları yıllarda farklı ve sportif tasarımlarıyla beğenimi kazanan bu iki model ailesinden hem malzeme hem de özellik olarak birçok farklı versiyonu aldım ve zevkle kullandım. Klasikleşmiş İtalyan tasarımını hi-end mücevher üretiminden gelen üstün işçilik ile birleştiren Aluminum koleksiyonunu herkesin bir defa yakından görmesini tavsiye ederim.

Benzer İncelemeler