alexa WJBB0028 | Cartier | Ballon Bleu de Cartier | Moonphase
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Ballon Bleu de Cartier WJBB0028

Cartier-logo.png

Lüks alışverişin vazgeçilmez isimlerinden Cartier, markanın ürün grubuna eklendiği ilk günden bu yana büyük ilgi gören Ballon Bleu de Cartier koleksiyonundan, ay fazı özellikli Ref. WJBB0028 modeli ile inceleme köşemize konuk oldu.

cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-2.jpg

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız, markanın en yeni ürün grubu Drive de Cartier modellerine ait incelememizin ardından tekrar bir Cartier modeli ile baş başayız. Cartier ürün grupları içinde yaklaşık 10 yıllık mazisiyle oldukça genç örneklerden biri olan Ballon Blue koleksiyonu, markanın en başarılı serilerinden biri kabul ediliyor. Markanın sadık meraklıları kadar yeni kullanıcıları da kendine hayran bırakan koleksiyon, Cartier model aileleri arasında en yüksek satış grafiğine sahip koleksiyonların da başında geliyor. Tanıtıldığı günden bu yana pek çok farklı versiyona ev sahipliği yapan koleksiyon, pırlanta işlemeli bezeli ve Cartier modellerinde çok da sık rastlamadığımız ay fazı fonksiyonu ile öne çıkan Ref. WJBB0028 modeli ile bir kez daha mercek altında…

cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-6.jpg

Modelin kasası 18K beyaz altından yapılmış. Ballon Bleu de Cartier ailesinin tipik özelliklerini taşıyan kasanın çapı ise 37mm olarak tasarlanmış. Modele özgü kaboşon kesim safir taşlı kurma koluna ev sahipliği yapan kasanın kalınlığı 13.17mm. 30 metre su geçirmezlik değeri sunan kasanın en önemli özelliği şüphesiz pırlanta işlemeli bezeli… Bezelin üzerinde 1.47 karat toplam değere sahip 117 adet pırlanta yer alıyor. Parlak beyaz altın zeminle birlikte oldukça göz alıcı duran pırlantalar sayesinde saati kolda saklamak neredeyse mümkün değil… Kasanın arka kapağı da masif 18K beyaz altından yapılmış.

cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-5.jpg cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-8.jpg

İnceleme için seçtiğimiz modelin kadranında, markanın tipik tasarım detaylarına rastlamak mümkün. İki farklı Guilloché formunda hazırlanmış dairesel bölümlerden oluşan kadran için, gümüş/gri tonlar tercih edilmiş. Stilize Romen rakamı saat markörlerinin yer aldığı kadranın üzerinde, yine bir Cartier klasiği olan mavileştirilmiş çelik kollar bulunuyor. Modelin öne çıkan fonksiyonu ay fazı göstergesi ise saat 9 noktasında göze çarpıyor. Saatin genel renk paletine uygun şekilde tasarlanan ay fazı diskinde, mavi zemin üzerine işlenmiş gümüş renkli sembollere yer verilmiş.

cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-4.jpg

Modelin içinde ETA 2671 üzerine Cartier’in kendi tasarımı ve üretimi olan ay fazı modülü ile modifiye edilmiş otomatik mekanizma yer alıyor. Bir yıl boyunca sadece 11 dakika 26.4 saniye sapma ile çalışan ay fazı modülü, bir tam turunu 59 gün 90 dakikalık bir sürede tamamlıyor.

Cartier Ballon Bleu de Cartier Moonphase (Ref. WJBB0028) modeli siyah timsah derisi kayış ile geliyor. Kayışın uç kısmında ise 18K beyaz altından yapılmış klasik Cartier katlanır klips bulunuyor. Cartier butiklerinde yakından görme şansı bulacağınız model, 34200,00 USD (ABD listesi) fiyat etiketi taşıyor.

cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-7.jpg cartier-ballon-bleu-de-cartier-WJBB0028-9.jpg

Benzer İncelemeler