alexa WJBJ0003 | Maillon de Cartier | Cartier | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Maillon de Cartier (Ref. WJBJ0003)

Beyaz altın, pırlantalar, zarafet... Maillon de Cartier, “lüksün tanımı” formundaki tasarımıyla bileklerdeki yerini sağlamlaştırıyor.

wjbj0003-cartier-maillon-de-cartier-1.jpg

Bildiğimiz üzere Cartier, 1904 yılında Santos-Dumont’u tanıtmadan çok önce, tasarladığı mücevherlerle lüks sektöründe önemli bir yere sahipti. Kişiye özel olarak tasarladığı saat ile horoloji dünyasına adım atan marka, bizlerle buluşturduğu her tasarımla hem saatçi kimliğini bir adım öne taşıyor hem de mücevherattaki ustalığını yeniden kanıtlıyor. Maillon de Cartier de horolojiyi mücevher sanatıyla birleştiren göz alıcı modellerden biri.

wjbj0003-cartier-maillon-de-cartier-6.jpg

Cartier’nin bu yılki yenilikleri arasında bulunan Maillon de Cartier, tamamen yeni bir tasarıma sahip olmakla birlikte markanın DNA’sını da taşıyor. ‘Mücevher saat’ konseptinin son yıllardaki en iyi örnekleri arasında yer alan bu koleksiyon, iki beyaz, iki pembe ve bir sarı altın olmak üzere beş farklı modelden oluşuyor.

Fransızca ‘bağlantı’ anlamına gelen ‘maillon’, hâlihazırda bağlantılarla karakterize edilen Panthère de Cartier mücevher serisi için de kullanılıyor. Halkalarda, bileziklerde ve kolyelerde, merkezi bir tasarım motifi olarak sıkıca birbirine geçen bağlantıların kullanıldığını göz önünde bulundurursak, oldukça mantıklı bir tanımlama olduğunu söyleyebiliriz.

wjbj0003-cartier-maillon-de-cartier-5.jpg

İşte bu tasarım şekli, bükülme hareketiyle Maillon de Cartier koleksiyonuna da taşınıyor. Markanın mücevher saat koleksiyonu, eğrilerin ve açılı yüzeylerin, yani bükülmüş bağlantıların, bir araya getirilmesiyle tanımlanıyor. Sorunsuz şekilde entegre edilen bilezik, bezelin şeklini yansıtan ofset bağlantılardan oluşuyor.

wjbj0003-cartier-maillon-de-cartier-4.jpg

İncelemesini yaptığımız Maillon de Cartier (Ref. WJBJ0003), 16 x 17 x 6.8mm boyutlarında 18K beyaz altın kasayla geliyor. Kasayı ve kurma kolunu toplamda 0.61 karat, 25 adet elmas kesim pırlanta süslüyor. Bu şık görünümlü saat, kabul edelim, bileğinize taktığınızda kendini hissettiren bir ağırlığa sahip. Ancak ağırlığından kesinlikle şikâyet etmiyor hatta yarattığı ‘ben buradayım’ hissinden hoşnut oluyorsunuz. Zarif kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

wjbj0003-cartier-maillon-de-cartier-3.jpg

Zaman, güneş ışını deseninin süslediği gümüşi kadran üzerinden, kılıç şeklindeki mavileştirilmiş çelik kollar ve Romen rakamı indeksler aracılığıyla okunuyor.

wjbj0003-cartier-maillon-de-cartier-2.jpg

Quartz mekanizmayla çalışan Maillon de Cartier, 18K beyaz altın bilezikle tamamlanıyor.
Benzer İncelemeler