alexa Cartier | Panthère de Cartier | SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Panthère de Cartier

SIHH 2017 fuarında tanıttığı yeni modellerle en çok dikkat çeken markalardan biri de Cartier oldu. Özellikle yenilenen Drive de Cartier serisiyle oldukça beğeni toplayan ünlü markanın yenilikleri arasında diğer önemli ürün grubu ise, 80li yıllara damgasını vuran Panthère de Cartier koleksiyonuydu.

panthere-de-cartier-sihh-2017-1.jpg

SIHH fuarı, bu sene de pek çok sürprize ev sahipliği yaptı. Saat endüstrisinin nabzını tutan organizasyonların başında gelen fuar bünyesince birçok yeni model saatseverlerin beğenisine sunulurken, bazı markalar gerçekten beklenmedik yeniliklerle saat meraklılarını şaşırtmayı başardı. Bu sürpriz yeniliklerin arasında en çok ilgi çekenlerden biri de, modern yüzüyle fuarda boy gösteren Panthère de Cartier serisi oldu.

panthere-de-cartier-sihh-2017-2.jpg

İlk defa 1980li yıllarda tanıtılan ve dönemin fenomen saat tasarımları arasında yerini alması oldukça kısa süren Panthère de Cartier koleksiyonu, kadın/erkek pek çok saatseverin tercihi olmayı başarmıştı. 80li yılların gösterişli ve çoğu zaman da frapan tasarımları arasında küçük ve zarif çizgileriyle kendine yer edinmeyi başaran bu ilginç model, ünlü simaların da bileğini süslemekten geri kalmamıştı.  Panthère de Cartier, 80ler’in vazgeçilmez detaylarından permalı saçlar, yüksel pantolonlar ve elbette vatkalarla kıyaslandığında aslında oldukça uzun bir zaman güncelliğini korudu. Ancak o da, diğer pek çok üründe olduğu gibi, zamanın değişen dinamiklerine karşı daha fazla dayanamayıp gözden kayboldu.

Cartier bu sene de sürprizlerden vazgeçmedi ve beklenmedik bir hareketle Panthère de Cartier koleksiyonunu uzun uykusundan uyandırdı. Sadece kadın modelleri güncellenen ve tamamı Quartz mekanizmalarla üretilen modeller için tasarlanan yeni versiyonlar ise, kelimenin tam anlamıyla göz kamaştırdı.

panthere-de-cartier-sihh-2017-4.jpg panthere-de-cartier-sihh-2017-5.jpg

Markanın SIHH 2017 fuar standına yaptığımız keyifli ziyarette fotoğraflama imkânı bulduğumuz favori modellerimiz ise şöyle:

panthere-de-cartier-sihh-2017-3.jpg

1980li yıllar gibi oldukça karakteristik ve de fazlasıyla gösterişli bir döneme ait tasarımları, günümüz şartlarına uyarlamak kesinlikle çok zor bir iş. Ancak bu işi layıkıyla kim yapabilir diye sorarsanız da, aklımıza Cartier’den başkası gelmez herhalde...

Modern zamanın gereklerini fazlasıyla yerine getirmeyi başaran yeni Panthère de Cartier serisinin büyük ilgi göreceğinden hiç şüphemiz yok zira şık ve tarz sahibi hanımların yeni modellere –özellikle bileklerinde denedikten sonra- hayran kalmamaları gibi bir durum düşünemiyoruz.

Benzer İncelemeler