alexa HPI01261 | Panthere | Cartier | Revelation D’une | SIHH 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Revelation D’une Panthere Ref. HPI01261


Cartier-logo.png

Geride bıraktığımız SIHH 2018 fuarında birçok özel modeli yakından görme fırsatı yakaladık. Bu özel modeller arasında bazıları bizleri mekanik anlamda başardıkları ile etkilerken, az bir kısmı ise tasarımsal yenilikleriyle beğenimizi kazandı. İkinci grubun tartışmasız lideri olarak nitelendirdiğimiz Cartier Revelation D’une Panthere ise bizlere daha önce hiç görmediğimiz bir deneyim yaşattı.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-1.jpg

Saati ilk defa ekibimizden Burak Bayram’ı SIHH 2018’de bulunduğu sırada paylaştığı fotoğrafta gördüm. Görür görmez ağzımdan çıkan ilk söz ise “vay canına!” oldu zira adeta sihirli bir değneğin dokunuşuyla kadranda beliren panter figürüne hayran kalmamak elde değil.

Modeli görür görmez videosunu bir-iki kız arkadaşıma gönderdim çünkü bu modelin bende bıraktığı hayranlık benim bir saat meraklısı olmamdan mı kaynaklanıyordu görmek istedim. Aldığım geri dönüşleri burada tek tek paylaşmam mümkün değil elbette ancak tamamının olumlu ve hayranlık dolu olduğunu söyleyebilirim. Bu saati canlı gördükten sonra sahip olmak istemeyecek bir kadın düşünemiyorum. Tabii ki 100.000 USD’ı aşan liste fiyatını tenzih edersek.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-2.jpg

Arkasında Cartier gibi bir dev de olsa, böylesine bir modelin bitmiş ürün haline gelmesi elbette kolay olmamış. Ar&Ge çalışmalarına 2013 yılında başlayan Le Maison, ancak beş sene sonra modeli satışa hazır hale getirebilmiş. Uzun Ar&Ge süreci neticesinde elde edilen pek çok yenilik çoktan Cartier’e patent edilmiş. Modelin enteraktif kadranının ısı değişiklikleri gibi ortamsal faktörler tarafından etkilenmemesi ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için birçok denemeler yapan marka, sonunda mükemmeli yakalamış gibi görünüyor.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-3.jpg

Yeni model 18K pembe altından üretilmiş, 37mm çapında bir kasa içerisinde geliyor. Bezelinde 45 adet pırlantaya yer veren modelin kurma kolunda ve katlanır klipsinde de pırlanta detaylar göze çarpıyor.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-5.jpg HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-6.jpg

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-9.jpg

Cartier tarzında hazırlanmış kasanın ışıltısı, nefes kesici kadranla mükemmel bir bütünlük sunuyor. Kadranın içinde beliren panter figürü, sayısı 900ü aşan minyatür altın toplarla sağlanıyor. Toplar saat 12 noktasında toplandıktan sonra tek yapmanız gereken bileğinizi çevirmek. Hokus Pokus! Panter figürü karşınızda.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-4.jpg

Cartier Revelation D’une Panthere siyah, yeşil ve kırmızı şeklinde üç farklı kadran alternatifi ile sunuluyor. Modelin içerisinde ise tasarım ve üretimi tamamen La Maison bünyesinde gerçekleştirilmiş Caliber 430 görev yapıyor. Tasarımsal yönüyle öne çıkan kadın modellerinde genelde Quartz mekanizmalar kullanıldığı günümüzde, Cartier’in böylesine özel bir modelde mekanik (elden kurmalı) bir kalibre seçmiş olması markaya olan hayranlığımız daha da arttırıyor.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-8.jpg

Yeni modeller kadran rengi ile uyumlu hazırlanmış ve uç kısmında 43 adet pırlanta ile süslenmiş 18K pembe altın klips yer alan timsah derisi kayış ile geliyor.

HP-01261-Cartier-Revelation-D-une-Panthere-Sihh-2018-7.jpg

SIHH 2018 fuarında tanıtılan yeni modellerden beş tane seçmem istenseydi Cartier Revelation D’une Panthere kesinlikle bunlardan birisi olurdu. Tüm saat tutkunlarının bu modeli mutlaka yakından görmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak bunun için modellerin Cartier butiklerine ulaşmasını beklememiz gerekiyor. 2018 ikinci yarısında satış noktalarına ulaşması öngörülen modelin liste fiyatı ise 106.000,00 USD (ABD listesi).

Benzer İncelemeler