alexa Rotonde de Cartier | Chronograph | Cartier | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Rotonde de Cartier Chronograph Limited Edition

Cartier-logo.png

Lüks alışverişin vazgeçilmez isimlerinden Cartier, 300 adet ile limitli üretim Rotonde de Cartier Chronograph Limited Edition modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-1.jpg

Cartier ürün grubuna 2015 senesinde eklenen Rotonde de Cartier Chronograph, aynı yıl SIHH fuarı bünyesinde saat severlerin beğenisine sunulmuştu. Klasik dress chronograph unsurlarını Cartier’in DNA’sını oluşturan öğeleri başarıyla harmanlayan tasarımı ile büyük ilgi toplayan model ailesi, 300 ile limitli üretim adedi ve 18K beyaz altın kasası ile dikkat çeken versiyonu Rotonde de Cartier Chronograph Limited Edition ile mercek altında.

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-3.jpg cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-10.jpg

Modelin kasası 40mm çapında ve 12.15mm yüksekliğinde tasarlanmış. 18K beyaz altından üretilen kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Dikdörtgen kronograf butonları, safir süslemeli ayar kolu ve minyatür vidalı arka kapak gibi detaylarıyla dress chronograph tarzını başarıyla temsil eden kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 30 metre / 3 bar olarak ayarlanmış.

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-7.jpg cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-12.jpg

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-5.jpg

Cartier Rotonde de Cartier Chronograph Limited Edition özellikle geride bıraktığımız son birkaç yılın favori renklerinden derin mavi tonunda hazırlanmış bir kadran ile geliyor. Bi-Compax kronograf tarzında tasarlanan kadrana kontrast beyaz/gümüş tonlarda alt-kadranlar ve yine aynı tonda hazırlanmış stilize Romen rakamı indeksler eşlik ediyor. Cartier tarzını en ince detayına kadar yansıtan kadranın dış kısmında 60 dakikalık bir iç çerçeve yer alıyor. Breguet tarzı akrep ve yelkovana ev sahipliği yapan kadranın saat 6 yönünde ise modelin tarih özelliğine ait pencere bulunuyor.

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-4.jpg cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-11.jpg

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-6.jpg

Modelin içerisinde markanın saat konusunda yaptığı geniş çaplı yatırımların ilk meyvelerinden Caliber Ref. 1904-CH MC görev yapıyor. 4Hz (28.800vph) hızında çalışan 35 taşlı otomatik mekanizma tam kurulumda 48 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 269 parçadan oluşan Caliber Ref. 1904-CH MC Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-8.jpg

Cartier Rotonde de Cartier Chronograph Limited Edition yarı-mat hazırlanmış lacivert renkte timsah derisi kayış ve 18K beyaz altından üretilmiş klasik Cartier katlanır klips ile geliyor. Sadece 300 adet ile limitli üretilen modelin liste fiyatı ise 18.000 EUR.

cartier-rotonde-de-cartier-chronograph-limited-edition-9.jpg

Benzer İncelemeler