alexa WSSA0037 | Santos de Cartier | Cartier | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Santos de Cartier (Ref.WSSA0037)

Cartier, geçtiğimiz yıl tanıttığı Santos Skeleton ADLC “Noctambule” modelinin ardından bu sene yine siyah ağırlıklı renk paleti ile dikkat çeken iki yeni model tanıtmıştı. Yeni seriden paslanmaz çelik ve ADLC tonlarıyla Bi-Color kavramına yeni bir boyut getiren Ref.WSSA0037 sizlerle...

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-9.jpg

2018 senesinde yenilenen Santos de Cartier ürün grubu altında tanıtılan yeni model, 47.5 mm x 39.8 mm x 9.38 mm boyutlarında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Santos de Cartier ürün grubunun son halini temsil eden tasarımıyla kolda konforlu ve dengeli bir duruş sergileyen kasanın yapımında paslanmaz çelik malzeme kullanılmış. Ancak kasaya ait bazı bileşenlerin ADLC (amorphous diamond-like carbon) kaplama tekniğiyle karatılması, modele eşine pek de rastlamadığımız bir Two-Tone görüntüsü kazandırmış. 100 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın karakteristik bezeli ADLC kaplama çelikten üretilmiş. Çelik bezel vidaları ile birlikte güçlü bir kontrast yaratan mat bezele, yine siyah taş süslemeli kurma kolu eşlik etmiş.

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-1.jpg wssa0037-cartier-santos-de-cartier-2.jpg

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-4.jpg wssa0037-cartier-santos-de-cartier-5.jpg

Modelin kadranı tipik Santos de Cartier tasarım diline sadık kalınarak tasarlanmış. Stilize Romen rakamı markörler ve kılıç tarzı kollarla donatılan kadranda, modelin genel renk paletine uygun hazırlanmış, antrasit tonunda bir zemin tercih edilmiş. Bezel ile birlikte dengeli bir uyum gösteren kadranın saat 6 hizasına ise tarih penceresi eklenmiş.

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-3.jpg wssa0037-cartier-santos-de-cartier-11.jpg

Yeni modelin içerisinde ilk defa 2015 yılında tanıtılan Clé de Cartier model ailesinde gördüğümüz Caliber 1847 MC kullanılmış. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizmanın tam kurulumda sunduğu güç rezerv süresi 40 saat olarak ayarlanmış.

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-6.jpg

İnceleme için seçtiğimiz versiyon, Santos de Cartier model ailesinin imza detayları arasında yer alan metal bilezik ile geliyor. Mat paslanmaz çelikten üretilen bileziğe, Cartier logolu ve buton kilitli katlanabilir klips eşlik ediyor. Metal bileziğe ek olarak, şık ve konforlu bir de siyah kauçuk kayış alternatifi bulunuyor. Her iki opsiyonun da markanın kolay kayış değiştirme sistemi "QuickSwitch" ile uyumlu olduğunu da ekleyelim.

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-7.jpg wssa0037-cartier-santos-de-cartier-8.jpg

Santos de Cartier model ailesi, 2009 yılından bu yana siyah temalı versiyonlara yer veriyor. Çoğu zaman sarı altın ve sarı altın/çelik kombini modellerle hafızalarda yer eden bu ikonik tasarım, modern zamanların gereklerine olan kusursuz uyumuyla “zamansız tasarım” tanımlamasına canlı örnek teşkil ediyor.

wssa0037-cartier-santos-de-cartier-10.jpg wssa0037-cartier-santos-de-cartier-12.jpg

Eğer sayfalarımızda yer verdiğimiz modeli yeteri kadar siyah bulmadıysanız, tam ADLC kaplamalı versiyon olan Ref. WSSA0039 modeline mutlaka bir göz atmanızda fayda var...

Benzer İncelemeler