alexa Cartier | Watches & Wonders Yenilikleri | Dumont XL | Limited Editions | Santos
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Santos-Dumont XL ve Limited Editions

Cartier’nin tasarımı ve hikâyesiyle ikon haline gelen modeli Santos-Dumont, yeni boyutu ve limitli edisyonlarıyla saatseverleri bir kez daha etkisi altına alıyor.

cartier-santos-dumont-xl-1.jpg

Konu modern kol saatleri olduğunda, çok azı Cartier’nin yarattığı etkiyi yaratabilmiştir. Modern hafif uçakların ilk örneklerini geliştiren Alberto Santos-Dumont’un tarzı öyle kendine özgüydü ki, Santos-Dumont, Cartier’den uçuş sırasında zamanı okuyabilmesi için bir çözüm geliştirmesini istediğinde, marka yalnızca zamanı gösteren değil, aynı zamanda onun tarzını tamamlayacak bir model yarattı.  O özgün tasarımını bugüne taşımayı beceren Cartier Santos-Dumont, quartz mekanizmalardan iskelet kadranlara kadar birçok farklı versiyonuyla, kadın-erkek tüm saatseverleri etkisi altına almayı başardı.

cartier-santos-dumont-xl-4.jpg

Klasik Santos-Dumont’lar küçük (SM) ve büyük (MM) olmak üzere iki farklı boyutla sunulmuştu. Her ikisi de quartz mekanizmayla çalışırken, XL, tüm zamanların en çok beğenilen iskelet kadran tasarımına ve mekanizmasına ev sahipliği yapmıştı. Şimdi, klasik Cartier Santos-Dumont, elden kurmalı mekanizma ve üç farklı versiyonla boyut yükseltiyor.

cartier-santos-dumont-xl-3.jpg

Yeni Cartier Santos-Dumont XL modelleri, Piaget 430P’den modifiye edilmiş elden kurmalı mekanizma Cartier 430 MC ile çalışıyor ve mekanizma, tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Extra Large modeller, 46.6 x 33.9mm, paslanmaz çelik, 18K pembe altın, paslanmaz çelik ve 18K pembe altın olmak üzere üç farklı kasa seçeneğiyle saatseverlerle buluşuyor. Her üç kasanın da inceliği 7.5mm. Saat 3 konumunda yer alan ayar kolunu, tamamen altın olan kasada safir kabaşon, diğerlerindeyse sentetik yakut kabaşon süslüyor.

cartier-santos-dumont-xl-2.jpg

Modellerin güneş ışını deseniyle ısıtılan gümüş tonlu kadranları, vidayla tutturulmuş cilalı bezeller ve fırçalanmış kasalarla mükemmel uyum sağlıyor. Kabul edelim, Cartier Santos-Dumont her tarza her şekilde uyum sağlayabilen ve yine de kendi tarzıyla dikkat çekebilen nadir modellerden biri.

Cartier Santos-Dumont Limited Editions

“Le Brésil” Santos-Dumont

Cartier’nin yalnızca 100 adetle limitli ürettiği “Le Brésil” Santos-Dumont modeli, platin kasa, gümüş tonlu kadranla sunuluyor. Zaman, Romen rakamları ve kılıç şeklindeki kollarla okunuyor. Kasanın arkasında, Alberto Santos-Dumont’un 1898 yılında geliştirdiği, kendisinin “en küçük” ve “en güzel” dediği ilk aracı ‘Le Brésil’in gravürü bulunuyor.

cartier-santos-dumont-limited-edition-le-bresil-1.jpg

cartier-santos-dumont-limited-edition-le-bresil-2.jpg cartier-santos-dumont-limited-edition-le-bresil-3.jpg

“La Baladeuse” Santos-Dumont

18K sarı altın kasası, şampanya rengi kadranı, safir kurma kolu, mavileştirilmiş kılıç formundaki kolları ve eskitilmiş görünümlü yeşil timsah derisi kayışıyla, “La Baladeuse” Santos-Dumont modelinden yalnızca 300 adet bulunuyor. Arka kapaktaysa, Santos-Dumont’un 1903 yılında Paris’in gökyüzünde salındığı, motorlu zeplini ‘La Baladeuse’un gravürü yer alıyor.

cartier-santos-dumont-limited-edition-la-baladeuse-1.jpg

cartier-santos-dumont-limited-edition-la-baladeuse-2.jpg cartier-santos-dumont-limited-edition-la-baladeuse-3.jpg

“n°14 bis” Santos-Dumont

Paslanmaz çelik kasa üzerine 18K sarı altın bezel, gri kadran, mavi yakut kurma kolu ve altın yaldızlı kollarla sunulan Cartier “n°14 bis” Santos-Dumont modelinden sadece 500 adet üretilmiş. Modelin arka kapağında ‘n°14 bis’in gravürü bulunuyor.

cartier-santos-dumont-limited-edition-no-14-bis-1.jpg

Bu üç modelin kasa ebatları 43.5 x 31.4mm olarak belirlenmiş.

/Cms_Data/Contents/SampleBusiness/Media/Incelemeler/Cartier-Santos-Dumont-XL-Santos-Dumont-Limited-Editions/cartier-santos-dumont-limited-edition-no-14-bis-2.jpg /Cms_Data/Contents/SampleBusiness/Media/Incelemeler/Cartier-Santos-Dumont-XL-Santos-Dumont-Limited-Editions/cartier-santos-dumont-limited-edition-no-14-bis-3.jpg

Santos-Dumont “La Demoiselle”

Limitli edisyonların en nadide modeli, yalnızca 30 adetle sunulan Cartier Santos-Dumont “La Demoiselle”. Modelin arka kapağında Santos’un en zarif uçan aracı ‘La Demoiselle’in gravürü bulunuyor. 1908 yılında geliştirilen La Demoiselle, Alberto Santos-Dumont’un en başarılı uçan aracı ve seri üretilen ilk uçaklardan biri olma özelliği taşıyor.

cartier-santos-dumont-limited-edition-la-demoiselle-1.jpg

Ayar kolunda yakutla gelen bu modelin kasası platinden üretilmiş. 46.6 x 33.9mm çapındaki saatin kadranında, ‘Santos’ yazısı bulunuyor. Model, biri Panama kumaş diğeri kahverengi timsah derisi olmak üzere iki kayış, Santos de Cartier kol düğmesi, kahverengi timsah derisi seyahat boyu taşıma kabı ve lake ahşap kutuyla kullanıcısına sunuluyor.

cartier-santos-dumont-limited-edition-la-demoiselle-2.jpg cartier-santos-dumont-limited-edition-la-demoiselle-4.jpg

Limitli edisyon modellerin tamamını, elden kurmalı mekanizma 430 MC çalıştırıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sağlıyor.

cartier-santos-dumont-limited-edition-la-demoiselle-3.jpg
Benzer İncelemeler