alexa Cartier Yenilikler | WSSA0013 | Gradient Blue Dial | Santos | Cartier | SIHH 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Santos Gradient Blue Dial (Ref. WSSA0013)

Geçtiğimiz sene yenilenen yüzü ile saat severlerle buluşan Cartier Santos Koleksiyonu, yaklaşan SIHH 2019 öncesi yeni bir modele daha kavuştu. Santos DNA’sına uygun şekilde tasarlanan yeni model, degrade mavi kadranı ile dikkat çekiyor.

wssa0013-cartier-santos-gradient-blue-dial-4-.jpg

Cartier’in efsanevi model ailesi Santos, geçtiğimiz sene 40. yaşını kutlamıştı. Bu önemli tarihi yepyeni bir koleksiyon ile taçlandırmayı ihmal etmeyen Cartier, ikonik modeli Santos’un yenilenmiş yüzüyle SIHH 2018 fuarında boy göstermişti. Yaklaşan SIHH 2019 öncesi yeni bir modelle Santos Koleksiyonu’nu bir kez daha ön plana çıkaran Cartier, kült model ailesi için son yılların popüler renklerinden maviyi tercih etti.

wssa0013-cartier-santos-gradient-blue-dial-6-.jpg

Yeni model Santos Large platformu temel alınarak hazırlanmış. Dolayısıyla model ailesinden aşina olduğumuz 39.8mm x 47.5mm x 9.08mm ölçülerinde tasarlanmış paslanmaz çelik kasa içerisinde geliyor. Ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 100 metre / 10 bar. Önceki modellerden hatırlayacağımız kolay bilezik/kayış değiştirmeye yarayan patentli QuickSwitch ve SmartLink fonksiyonları bu modelde de yerini almış.

wssa0013-cartier-santos-gradient-blue-dial-3-.jpg

Modelin geçen sene tanıtılan Santos versiyonlarından ayrıldığı yegâne kısmı kadranı. Merkezden dışarı koyulaşarak devam eden degrade kadran için son yıllarda saat endüstrisinde sıklıkla karşımıza çıkan koyu mavi tonu tercih edilmiş. Genel anlamda Santos DNA’sına sadık kalınarak tasarlanmış kadranda yine stilize Romen rakamlarından oluşan indeksler kullanılmış. Ancak bu sefer indekslerin parlatılmış metalden yapıldığı dikkatli gözlerden kaçmıyor elbette. Ayrıca kılıç tarzı kollar klasik mavi tonu yerine Super LumiNOVA fosfor dolgulu tasarlanmış. Cartier Santos Gradient Blue Dial (Ref. WSSA0013) model ailesinin Large platformu üzerinden tasarlandığından saat 6 hizasında tarih penceresi yer alıyor. Tarih diskinin koyu zeminli tasarlanması da kadranın görsel bütünlüğü açısından yerinde bir karar olmuş.

wssa0013-cartier-santos-gradient-blue-dial-5-.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Cal. 1847 MC mekanizma görev yapıyor. Markanın giriş seviye kalibresi olarak da bilinen otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

Cartier Santos Gradient Blue Dial (Ref. WSSA0013) aynı platformu kullanan diğer modellerde olduğu gibi paslanmaz çelik bilezik ve bir de deri kayış ile geliyor. Modelin yanında verilen dana derisi kayış kadran ile uyumlu mavi tonunda hazırlanmış.

wssa0013-cartier-santos-gradient-blue-dial-1-.jpg wssa0013-cartier-santos-gradient-blue-dial-2-.jpg

Butiklere yavaş yavaş yerini almaya başlayan model, gümüş kadranlı versiyonda olduğu gibi US$6850 (ABD listesi) fiyat ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler