alexa WGTA0059 | Louis Cartier | Tank | Cartier | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Cartier Tank Louis Cartier (Ref. WGTA0059)

Cartier, saat dünyasının ikonları arasında yer alan Tank 1922 Louis Cartier modelinin güncel versiyonuyla mercek altında.

wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-1.jpg

Cartier Tank, bugün çok az modelin sahip olabileceği özellikler taşıyan kült bir tasarım olarak gösteriliyor. Lüks saatçiliğin kilometre taşlarından sayılan model ailesi, Louis Cartier’in 1922 senesinde tanıttığı zamansız tasarımın izinden giderek, farklı pek çok profilden saat severin bileğini süslemeye devam ediyor. Art Deco kavramının etkisini hissettirdiği 1920li yıllarda, mevcut Tank konseptine yeni ve modern bir yüz getirmek için tasarlanan model, markanın imzası sayılan bazı detaylara ev sahipliği yapmasıyla da önem taşıyor. Markanın 2021 yenilikleri arasında iki farklı versiyon ile bir kez daha saat severlerin karşısına çıkan Cartier Tank Louis Cartier, bugün bordo temalı modeli ile sayfalarımıza konuk oluyor.

wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-7.jpg

Zarif model, 33.7mm x 25.5mm x 6.60mm boyutlarında tasarlanmış, 18K sarı altın bir kasa ile geliyor. Bileğinize taktığınızda sizi adeta 1920’li yıllara ışınlayan şık kasa, yuvarlatılmış paralel kenarları ve kabaşon safir taş süslemeli kurma kolu ile zamansız görüntüsünü pekiştiriyor. Ön tarafında safir kristal camın görev yaptığı kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-3.jpg wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-4.jpg

Yeni seriyi model ailesinde yer alan diğer versiyonlardan ayıran en önemli detay olan kadran, çift renkli sektör tarzı bir tasarım dili kullanıyor. Sarı altının eskimeyen ışıltısıyla müthiş uyumlu duran bordo ve opalin kadran, markanın sembol detaylarından kılıç tarzı kollara ve Romen rakamı indekslere ev sahipliği yapıyor.

wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-2.jpg

Modelin içerisinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 1917 MC görev yapıyor. 19 taşlı, elden kurmalı zarif mekanizma, 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Tank model ailesinde quartz hatta solar mekanizmalarla donatılmış modellerin sayısının hızla arttığı şu zamanda, bir kadın saati içerisinde elden kurmalı bir kalibre görmek biz saat severlerin yüzünü güldürüyor.

wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-5.jpg

Şık model bordo timsah derisi kayış ve 18K sarı altın ardillon tipi tokayla geliyor. Aynı koleksiyonda bir de mavi temalı ve 18K pembe altın kasalı/tokalı yer alıyor.

wgta0059-cartier-tank-louis-cartier-6.jpg

Benzer İncelemeler