alexa PWR600 | PRW-6000-1 | PRW-6000Y-1 | PRW-6000-1A | Protrek | Casio | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

ProTrek PWR600’e kısa bir bakış..

casio-logo.png

CASIO’nun klasikleşmiş serilerinden ProTrek’in son modellerinden PRW600 fonksyonelliği kalite ve estetikle buluşturma konusunda en iyi Casio’lardan biri olmaya aday..

prw2.jpg

Bazı saat markalarının ikonikleşmiş koleksiyonları bulunmaktadır. Bunlardan biri de Casio’ya ait ProTrek serisidir.

pr7.gif

İnceleme konumuz olan PRW 6000 modeli ise ihtiva ettiği 3. nesil Triple Sensor ile koleksiyonun önceki modellerinden ayrılmaktadır. Aslına bakarsak sırf bu sensor teknolojisi için Casio’nun teknolojik ve inovatif birikiminin en güzel meyvelerinden biri olarak bahsedersek mübalağa etmemiş oluruz.

prw5.jpg

PRW6000 serisi önceki modellerle kıyaslandığında daha ince ve kolda oldukça konforlu ( benim gibi ince bilekli kullanıcılarda bile ).Konfor ve incelik konusu ProTrek koleksiyonunu düşündüğümüzde biraz ironik duruyor farkındayım fakat burada devreye Triple Sensor V3 giriyor.

Özellikle bahsetmek istediğim nokta ise sensor boyutu; önceki seri olan V2 ye göre %95 daha küçük ve güç yönetimi %90 oranında daha iyi duruma getirilmiş sonuç ise 12.8mm lik oldukça ince kasa kalınlığı.

prw6000.jpg

Ölçüm aralığı artık 1 metre ve bu ölçümü sadece 1 saniyede yapabiliyor.V2 ile yapılabilen 20 saniyelik sürekli pusula ölçüm değeri V3 ile 60 saniye değerine ulaşmış durumda.

Sağ üst köşede konumlandırılmış pusula butonuna bastığımızda hızlıca dönen kollar çok kısa sürede yönü digital olarak ekranda gösteriyor.

Ekranın okunabilirliği için led aydınlatma sistemi tekrardan dizayn edilmiş ve bakış açımıza göre otomatik aydınlatma sistemi ilave edilmiş.

prw3.jpg

Termometre fonksiyonu saat kolumuzdayken vücut ısımızı ölçülen değere ilave ediyor, dolayısıyla bu fonksionu saati koldan çıkararak kullanmak bize daha sağlıklı ölçüm değeri verebilir.

Bu durum aslında tool watch olarak tabir edilen tüm modeler için aynı. Radyo kontrolü konusunda oldukça kabiliyetli olan model bu özelliğini ülkemiz sınırları içerisinde sağlıklı şekilde kullanamıyor fakat her gittiğiniz ülkenin zaman dilimine göre günde 6 kere otomatik ayarlanan saat fikri kullanmadığımız takdirde bile kulağa hoş geliyor.

PRW 6000 modeli ile toolwatch saatlerden çok da fazla alamadığımız kalite hissini alabiliyoruz.Burada fark yaratan ise kadran, bezel ve kollarda kullanılan metal ayrıntılar.

Kordondan bahsetmem gerekirse kalitesi önceki modellerden ayırt edici farklılıkta değil fakat tuzlu su ile etkileşimi halinde leke bırakması belkide kordon ile alakalı bahsedebileceğim tek eksi nokta
Son olarak bahsetmek istediğim Tough Solar özelliği ile ortam ışığını en verimli şekilde kullanıyor olması.

Saat kullanılmadığında veya çekmecede bırakıldığında kendini otomatik olarak uyku moduna alıyor, tekrar kolunuza taktığınızda uyku modundan çıkarak kollar anlık saat bilgisine otomatik olarak ayarlanıyor.

prw1.jpg
Benzer İncelemeler