alexa Chopard | Alpine Eagle XL | Chrono | Maritime | Blue Dial
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard Alpine Eagle XL Chrono Maritime Blue Dial

Lüks dünyasının duayen isimlerinden Chopard, entegre bilezikli lüks spor saat konseptindeki kült ürün grubu Alpine Eagle koleksiyonuna yeni bir kronograf model ekliyor. 

chopard-alpine-eagle-xl-chrono-maritime-blue-dial-1.jpg

Son yılların belki de en çok ses getiren sport-chic konseptinin başarılı üyelerinden Chopard Alpine Eagle model ailesi genişlemeye devam ediyor. Hayranlık uyandıran hatları, üstün yapım kalitesi ve rafine mekanizması ile Horobox ekibinden her zaman tam not alan koleksiyon, her sene yaptığımız limited edition saatlerimizden birine de tuval vazifesi görmesi ile de hatırlanıyor. Geniş bir ürün yelpazesine doğru gelişen modern koleksiyon bugün, kronograf alt ürün grubuna eklenen yeni bir versiyon ile saat tutkunlarını bir kez daha selamlıyor. 

chopard-alpine-eagle-xl-chrono-maritime-blue-dial-2.jpg

Yeni model, özellikle son yıllarda sektörde etkisini hızla artıran downsizing akımının aksine, 44mm çapında ve 13.15mm yüksekliğinde tasarlanmış, görkemli bir kasa ile geliyor. Markanın patentli paslanmaz çelik alaşımı Lucent A223 malzemeden üretilen kasanın her iki yüzünde de, yansıma önleyici kaplamaya sahip, safir kristaller görev yapıyor. 

chopard-alpine-eagle-xl-chrono-maritime-blue-dial-3.jpg

Şık modelin kadranı, pirinçten üretilmiş plaka üzerine uygulanan, güneş ışını zemin desenli Maritime Blue mavi tona ev sahipliği yapıyor. Alp Kartalı’nın göz bebeğinden esinlenerek tasarlanan zemin deseniyle göz kamaştıran kadrana, aplik indeksler ve rodyum kaplamalı kollar eşlik ediyor. Dairesel desenli alt-kadranlarda yer alan turuncu ibreler kadrana sportif bir hava katarken kronografa dair ölçümlerin kolay okunmasını sağlıyor. 

chopard-alpine-eagle-xl-chrono-maritime-blue-dial-4.jpg

Yeni modele, tamamen Chopard bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber Chopard 03.05-C güç sağlıyor. Flyback özellikli otomatik kronograf kalibre, kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf özelliğinin yanı sıra tungsten alaşımından yapılmış rotoru ile de göz dolduruyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebilen mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

chopard-alpine-eagle-xl-chrono-maritime-blue-dial-5.jpg

Şık modeli bileğe siyah kauçuk kayış ve Lucent çelikten üretilmiş standart toka sabitliyor. 

chopard-alpine-eagle-xl-chrono-maritime-blue-dial-6.jpg

Sadece butiklerde satışa sunulacak model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 20,800.

Benzer İncelemeler