alexa Dubai Watch Week 2023 | Chopard Novelties | Strike One
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard L.U.C Strike One

Chopard, bugün start alan Dubai Watch Week 2023 saat etkinliğine özel tasarlayıp ürettiği yeni modelini duyurdu.

Saat dünyasının en önemli organizasyonlarından kabul edilen Dubai Watch Week, bu sene 16 – 20 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Lüks saatçiliğin birçok önemli ismini aynı çatı altında toplayan etkinliğe, Horobox’ı temsilen genel yayın yönetmenimiz Serdar OAL katılıyor. 

Dubai Watch Week 2023 kapsamında tanıtılan yeni modeller arasında Chopard L.U.C Strike One da yer alıyor. Köklü markanın 2022 yılında tanıttığı L.U.C. Strike One, DWW için 18K beyaz altın ve yeşil kadran kombinasyonuna bürünüyor.

chopard-luc-strike-one-1.jpg

40mm çapında ve 9.86mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, versiyona özel olarak 18K beyaz altından üretiliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı zarif kasaya, üzerinde bir buton bulunan, 18K beyaz altın kurma kolu eşlik ediyor. 

chopard-luc-strike-one-2.jpg

Yeni modelin şık kadranı da 18K beyaz altından üretiliyor. Galvanize yeşil/gri tonlarında zemin rengiyle tasarlanan sektör kadranın merkezinde elle uygulanmış Guilloché bal peteği desen ve dairesel motiflerin süslediği saat halkası yer alıyor. Zarif kadranda zaman, rodyum kaplamalı kollar ve indeksler ile takip ediliyor. Saat 12 konumuna yerleştirilen perfore kısımdan ise Melodi/Sessiz durumu takip ediliyor. 

chopard-luc-strike-one-6.jpg

Chopard L.U.C Strike One (Ref. 161949-1001) gücünü, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber L.U.C. 96-32-L mekanizmadan alıyor. 33 taşlı/275 bileşenli otomatik mekanizmaya 22K masif altından imal edilen rotor enerji sağlıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında balan salınımı yapan mekanizma, tam kurulumda sunduğu 65 saatlik güç rezerv süresi ile de göz dolduruyor. Hem COSC sertifikasyonuna hem de Poinçon de Genève mührüne sahip mekanizmada saat, dakika küçük saniye (durdurma fonksiyonlu) özelliklerinin yanı sıra yekpare safir gonglu Chime (melodi) fonksiyonu da yer alıyor.

chopard-luc-strike-one-3.jpg 

chopard-luc-strike-one-4.jpg chopard-luc-strike-one-5.jpg

Sadece 25 adet ile sınırlı üretilen modele siyah timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın toka eşlik ediyor. Model için açıklanan bir fiyat henüz olmasa da 75.000 EUR civarı ön görülüyor.

Benzer İncelemeler