alexa Chopard | L.U.C XPS 1860 | Officer Vendome One | LE
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard L.U.C XPS 1860 Officer Vendome One Limited Edition

Paris'a yeni lüks bir otel açılırken, Chopard'un Paris müşterileri son derece zarif bir saat sahibi olma şansına sahip oluyorlar.

Son zamanlarda lüks marka Chopard, Paris'teki Place Vendôme 1'de prestijli bir konaklama tesisi açarak varlığını genişletti. Butik otel, her biri benzersiz bir şekilde dekore edilmiş beş oda ve on oda süit sunuyor. Chopard Oteli'nin açılışını kutlamak için marka, otelin zemin katında bulunan butiğine özel bir saat olan Chopard L.U.C XPS 1860 Officer Vendôme One'ı tanıttı.

chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-1.jpg

Saat, dikey saten fırçalı yanlar, cilalı kasa-orta ve kasa arkası ile etik 18 ayar sarı altın 40mm x 7.7mm kasa ile geliyor. En dikkat çekici özelliği, şeffaf kasa arkasını koruyan menteşeli kapağı açan entegre kurma kollu buton olarak karşımıza çıkıyor. Dış tarafı el işi guilloche petek motifiyle süslenmiş olan kapak, iç kısmında güneşin el işi kazımasıyla Louis XIV'e, Place Vendôme'un inşası arkasındaki vizyoner krala, saygı duruşunda bulunuyor.

chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-2.jpg

Kral Louis XIV döneminden esinlenen kadran tasarımı, merkezinde el işi guilloche petek deseni ve saat 6'da kontrast sarmal küçük saniye alt kadranını sergiliyor. Place Vendôme'un zarafetini yansıtan kadranın tabanı Bering mavisiyle boyanmışken, ok başı şeklindeki indeksler ve Dauphine tarzı ibreler kasa metaliyle eşleşiyor.

chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-3.jpg chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-4.jpg

Saat, ultra ince, 3.3mm L.U.C 96.01-L mekanizma ile hayat buluyor. Zarif kalibre, 22 ayar sarı altın mikro-rotor ve iki tulumba sayesinde kronometre sertifikalı hassasiyet sağlayarak 65 saatlik bir güç rezervi sunuyor. Saat, prestijli Poinçon de Genève mührünü taşıyor ve safir kasa arkasından görülebilen olağanüstü işçiliği ile göz dolduruyor.

chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-5.jpg chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-6.jpg

Sekiz parça ile sınırlı olan Chopard L.U.C XPS 1860 Officer Vendôme One, etik 18 ayar sarı altın pim tokalı kahverengi dana derisi kayış ve mavi deri astarla birlikte gelecek şekilde sunuluyor. Tahmini fiyatı 39.000 avro olan saat, sadece Paris, Place Vendôme'daki Chopard Butiği'nde bulunacak. Daha fazla bilgi için www.chopard.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

chopard-luc-xps-1860-officer-vendome-one-limited-edition-7.jpg

Benzer İncelemeler