alexa Chopard 2024 Yenilikler | Watches & Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard Mille Miglia Classic Chronograph JX7 Jacky Ickx

Chopard, tam altı kez LeMans şampiyonu olan efsane yarış pilotu Jacky Ickx ve markanın eş başkanı Karl-Friedrich Scheufele iş birliği ile tasarlanan yedinci modelini tanıttı. Ickx'in 1972'den beri giydiği ayırt edici mavi renkli kasklardan ilham alan yeni Mille Miglia kronograf, serinin özünü bir kez daha yakalıyor.

chopard-mille-miglia-classic-chronograph-jx7-jacky-ck-1.jpg chopard-mille-miglia-classic-chronograph-jx7-jacky-ck-2.jpg

Yeni model, markanın patentli paslanmaz çelik alaşımı olan Lucent Steel A223 malzemeden yapılmış, sportif bir kasa ile geliyor. 40.5mm çapında ve 12.88mm yüksekliğinde tasarlanan şık kasanın her iki yüzünde de, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. Piston tarzı kronograf butonlarının ve iri kurma kolunun eşlik ettiği kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor. Aynı modelin bi-color versiyonunda ise, bezel, kronograf butonları ve kurma kolu 18K Ethical Gold sarı altın alaşımından üretiliyor.

chopard-mille-miglia-classic-chronograph-jx7-jacky-ck-3.jpg chopard-mille-miglia-classic-chronograph-jx7-jacky-ck-4.jpg

Şık model, gece mavisi tonunda tasarlanmış, lake yüzeyli bir kadran ile geliyor. Büyük rakam indekslerin ve kalın kolların zamanı gösterdiği kadran, Tri-Compax kronograf yerleşimi ile modelin sportif temasını perçinliyor. Bi-Color versiyonda ise tüm kollar sarı altından üretiliyor.

chopard-mille-miglia-classic-chronograph-jx7-jacky-ck-5.jpg 

Yeni modellere ETA A322-11 tabanlı otomatik kronograf mekanizma hayat veriyor. Tam kurulumda 54 saatlik güç rezervi sunan mekanizma, kask illüstrasyonlu safir kristal cam kapaktan izlenebiliyor.

chopard-mille-miglia-classic-chronograph-jx7-jacky-ck-6.jpg

Diğer modellerden hatırladığımız Dunlop lastik desenli kauçuk kayış ve çelik toka, bu modelde de yerlerini alıyor.

Benzer İncelemeler