alexa Black Edition | Porsche 919 | Superfast Chrono | Yeni Model | Chopard | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition

chopard-logo.jpg

Chopard, resmi zaman tutucusu olduğu Porsche Motorsports takımı için tasarladığı yeni modeli Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition’ı saatseverlerin beğenisine sundu.

Lüks saat ve mücevherat konusunda dünyanın en önemli isimleri arasında yer alan Chopard, World Endurance Championships organizasyonun başarılı ekibi Porsche Motosports’un resmi zaman tutuculuğu görevini üstleniyor. 2014 senesinde yaptığı geri dönüş ile pistlere tekrar merhaba diyen Porsche Motorsports ekibi, son derece başarılı geçen 2015 sezonunun ardından bu sezon da şampiyonluğa giden yolda emin adımlarla ilerliyor. Porsche Motorsports takımının 18. Dünya şampiyonluğunu almasına kesin gözle bakılıyor.

Black-Edition-Porsche-919-Superfast-Chrono-1.jpg

Black-Edition-Porsche-919-Superfast-Chrono-5.jpgBlack-Edition-Porsche-919-Superfast-Chrono-4.jpg

Motorsporları temasına hemen her noktasında yer veren Chopard Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition, 45mm X 15mm boyutlarında bir kasa ile sunuluyor. Mikro kumlama tekniğiyle şekillendirilmiş yüzeye sahip kasa, DLC işlemi ile karartılmış titanyumdan üretilmiş. Yine titanyumdan imal edilen takimetrik skalaya sahip bezel ise sportif görünüme uygun şekilde parlak yüzey formuyla tasarlanmış. Bezelin kasa üzerine sabitlenme görevi ise yarış otomobillerinin fren kaliperlerinde kullanılan vidalardan esinlenerek tasarlanan 8 adet siyah PVD kaplı paslanmaz çelik vidaya verilmiş.

Black-Edition-Porsche-919-Superfast-Chrono-6.jpg

Her iki tarafında da yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar bulunan kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise günlük kullanım için gayet makul bir değer olan WR100M olarak ayarlanmış.

Saatin ayar tepesi, her koşulda rahat kavranabilmesi açısından siyah kauçuk ile kaplanmış. Üzerinde üç kollu spor direksiyon motifi bulunan ayar tepesi, vidalı olarak tasarlanmış. Flyback özellikli kronograf fonksiyonuna hükmeden butonlar ise üzerlerinde siyah ve kırmızı kapaklar bulunacak şekilde yine paslanmaz çelikten imal edilmiş.

Black-Edition-Porsche-919-Superfast-Chrono-8.jpg

Saatin sportif karakterini başarıyla temsil eden arka kapak orta kısmı şeffaf şekilde tasarlanmış. Limitli üretim adedi bilgisinin yanında “Official Timing Partner Porsche Motorsport" yazısına ve Porsche Motorsport logosuna da yer veren arka kapak, titanyum kasaya 8 adet siyah PVD kaplamalı alyen vida ile sabitlenmiş.

Saatin kadranı mat siyah renkte tasarlanmış. İç bezelde büyük beyaz rakamlara yer veren kadran kırmızı aksesuarlar ile saatin sportif karakterine uygun hale getirilmiş. Porsche 919 logosunun yanında saatin mekanizması referansını ve Flyback özelliğini de vurgulayan kadran üzerinde yer alan alt kadranlarda yine fren disklerine gönderme yapan dairesel motife yer verilmiş.

Black-Edition-Porsche-919-Superfast-Chrono-7.jpg

Saate hayat veren mekanizma olarak Chopard’ın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 03.05-M tercih edilmiş. Tam kurulumda 60 saat güç rezervi sunan 45 taşlı mekanizmanın çalışma hızı 28800vph olarak ayarlanmış. Flyback fonksiyonuna sahip kronograf özellikli mekanizmanın çalışma hassasiyeti ise COSC tarafından sertifikalandırılmış.

Slick ( üzerinde su oluğu bulunmayan ) lastik desenine sahip kauçuk kayış ile sunulan saatin katlanır tokasında tıpkı kasada olduğu gibi yüzeyi mikro kumlama tekniğiyle şekillendirilmiş ve DLC işlemi ile karartılmış titanyum kullanılmış.

Sadece Chopard Boutique’ler bünyesinde satışa sunulacak saatin üretimi 100 adet ile sınırlandırılmış.

Benzer İncelemeler