alexa Citizen | Tsuyosa | Yeni Modeller | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Citizen Tsuyosa Yeni Modeller

Citizen, son dönemlerin en çok ses getiren model aileleri arasında yer alan Tsuyosa Automatic koleksiyonunu dört yeni referansla genişletiyor.

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-0.jpg

Özellikle fiyat/performans konusunda başarılı modelleriyle bilinen Citizen, geçtiğimiz sene tanıttığı Tsuyosa koleksiyonu ile büyük ilgi toplamıştı. Endüstrinin popülaritesi hızla büyüyen entegre bilezikli spor saat segmentine, uygun fiyatı kadar retro-klasik tasarımıyla da güzel bir giriş yapan model ailesi, kısa zamanda endüstrinin hakkında en çok konuşulan yeniliklerinden olmayı da başarmıştı.

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-1.jpg

Horobox ekibi olarak bizlerin de büyük beğenisini kazanan model ailesini, HoroboxTV’de yayınladığımız video ile sizlerle buluşturmuş ve koleksiyona dair birçok değerli geri dönüş  almıştık. 

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-2.jpg

Koleksiyonun gördüğü yoğun ilgiye duyarsız kalmayan Citizen ise, yakın zamanda tanıttığı dört yeni Tsuyosa Automatic modeli ile saat tutkunlarını yeniden heyecanlandırmayı başarmış görünüyor. Konseptin temel özelliklerini aynı şekilde muhafaza eden yeni modeller, canlı kadran tonlarının yanı sıra bir de komple pembe altın kaplama model ile 80ler’e göz kırpıyor.

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-3.jpg

Yeni modeller 40mm çapında ve 11.7mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Model ailesinde bir ilk olarak, kasanın (ve bileziğin) komple pembe altın kaplamalı versiyonu da bulunuyor. Sportif kasanın ön yüzünde, üzerinde mercek bulunan, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam yer alıyor. Arka kısımda ise, mineral cam bölmeli paslanmaz çelik kapak göze çarpıyor. Kullanışlılık konusunda biraz geride kalan kurma kolu ise, geçmiş versiyonlarda olduğu gibi, 50 metre su basıncına dayanıklı tasarlanan kasanın saat 4 konumunda yer alıyor. 

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-4.jpg

Koleksiyona eklenen yeni modellerin başlıca ayırt edici özelliği olan kadranlar, canlı ve hem 70ler’i hem de 80ler’i anımsatan tonlarla süsleniyor. Model ailesinin temel kadran tasarımını devam ettiren yeni modeller, paslanmaz çelik versiyonlarda degrade deniz mavisi, degrade pütürlü mavi ve Tiffany mavisine yakın tonlara ev sahipliği yapıyor. Koleksiyonun en dikkat çekici üyesi olmaya aday pembe altın kaplama versiyon, üzerinde altın kaplama bileşenlerin görev yaptığı, degrade kırmızı kadranla geliyor. Saat 3 hizasında bulunan tarih penceresi, yeni modellerde de yerini alıyor.

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-5.jpg

Yeni modeller, markanın denenmiş ve onaylanmış mekanizması, Caliber 8210 ile hayat buluyor. Citizen’in uzun yıllardır ürettiği otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 40 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Karakteristik rotor dönüşü ile kendini bilekte hissettiren mekanizma, cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-6.jpg

Tüm modeller, üç parçalı entegre bilezik ve Citizen imzalı katlanır klips ile bileğe sabitleniyor. Yapım kalitesi ile göz dolduran bilezik konfor konusunda da üzerine düşeni yapıyor.

Modellere dair referans, özellik ve fiyat bilgileri ise şöyle;

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-7.jpg

NJ0151-88L pütürlü mavi EUR 299

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-8.jpg

NJ0151-88M açık Tiffany mavi EUR 299

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-9.jpg

NJ0151-88X degrade deniz mavisi EUR 299

citizen-tsuyosa-yeni-modeller-10.jpg

NJ0153-82X degrade kırmızı EUR 349

Benzer İncelemeler