alexa Complete Calendar | Clifton | Baume Et Mercier | Chronograph | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Clifton Chronograph Complete Calendar

baume-mercier-logo-new.jpg

İsviçre’nin köklü markalarından Baume Et Mercier’in ilk defa 2013 senesinde saat severlerin beğenisine sunduğu Clifton ailesinin son üyelerinden  Clifton Chronograph Complete Calendar’ı, tanıtımının yapılacağı SIHH 2016’ya günler kala mercek altına aldık.

Baume-and-Mercier-Clifton-Complete-Calendar-1.jpg

İlk tanıtıldığı 2013 yılından bu yana Baume Et Mercier’in sürekli geliştirdiği Clifton serisi, geleneksek saatçiliği modern çizgilerle harmanlayan tasarımı ve aynı segmentte farklı markalara ait modellere nazaran ulaşılabilir fiyat etiketleriye saat severlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Baume-and-Mercier-Clifton-Complete-Calendar-3.jpg

43mm x 12mm boyutlarnda paslanmaz çelik kasaya sahip modelin içinde Valjoux 7751 tabanlı, kronograf ve tam takvim fonksiyonlu otomatik kalibre yer alıyor. Timsah derisi kayış ile satışa sunulan modelde yine paslanmaz çelikten üretilmiş katlanır klips bulunuyor.

Baume-and-Mercier-Clifton-Complete-Calendar-4.jpg

Gün ve ay fonksiyonlarına ait pencerelerinin, saat 6 noktasında yer alan kronograf dakika alt kadranına başarıyla yerleştirildiği tasarım klasik çizgiler taşıyor. Ortaya yerleştirilmiş büyük saniye kolu parlak mavi tonuyla okunabilirlik konusunda gerekli kontrastı sağlarken kronograf saat ve dakika alt kadranlarında yer alan indikatör kollar ile de mükemmel görsel uyumu yakalıyor. Kadranın dış çevresi etrafında hareket eden tarih diski ise yine merkeze konumlandırılmış kırmızı tonda indikatör kol yardımıyla okunuyor.

Baume-and-Mercier-Clifton-Complete-Calendar-2.jpg

Modelin ismini aldığı kalibre kullanıcı tarafından sadece Şubat ayı sonunda ve senede bir defa yapılan ayar sayesinde 30 ve 31 çeken ayları otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Baume-and-Mercier-Clifton-Complete-Calendar-kapak.jpg

Lüks saatçilikte referans haline gelmiş markalara ait perpetual takvim özellikli modeller ile karşılaştırıldığında benzer bir fonksiyonu son derece uygun bir fiyatla sunabilen Clifton Full Calendar modelini özellikle klasik çizgilerle tasarlanmış komplikasyon modellerden hoşlanan tüm saat severlere tavsiye ediyoruz.

Benzer İncelemeler