alexa Code 11.59 | Audemars Piguet | Selfwinding | Flying | Tourbillon | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Code 11.59 by Audemars Piguet Selfwinding Flying Tourbillon

Audemars Piguet, genç modern ailesi Code 11.59 koleksiyonunu Flying Tourbillon özellikli yeni bir model ile zenginleştiriyor.

code-11-59-by-audemars-piguet-selfwinding-flying-tourbillon-8.jpg

Köklü markanın en genç koleksiyonu olan Code 11.59, bugün yeni bir model ile bir kez daha saat severlerin karşısına çıkıyor. Haute Horlogerie’nin göz alıcı komplikasyonlarından Flying Tourbillon ile donatılan yeni model, sade tasarımı kadar modern malzemeleri ile de beğeni topluyor. 

code-11-59-by-audemars-piguet-selfwinding-flying-tourbillon-9.jpg

Şık model, 41mm çapında ve 11.8mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 18K beyaz altın malzemeden üretilmiş boynuz, bezel ve arka kapak bileşenlerine sahip zarif kasanın orta gövdesinde ise siyah seramik kullanılıyor. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların görev yaptığı kasa, sadece 20 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor. 

code-11-59-by-audemars-piguet-selfwinding-flying-tourbillon-10.jpg

Ön yüzde yer alan çift bombeli safir kristalin altında, parlak siyah bir kadran yer alıyor. Sadeliğin aslında ne kadar güzel olabileceğini bir kez daha akıllara getiren kadran, oniks malzemesinin verdiği derin siyah tonuyla modele şık ve gizemli bir hava katıyor. 1966 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden ve AP’nin uzun soluklu ortaklarından olan Someco tarafından tasarlanıp üretilen kadranda, saat markörleri yer almıyor. Modelin modüler tarzda tasarlanan kasasını sadeliği ile dengeleyen kadranın saat 6 hizasında Flying Tourbillon eşapman bulunuyor. Şık kadranın dış kısmına yerleştirilmiş ve 5er dakikalık bölümlere ayrılmış dakika skalası, zamanın doğru okunabilmesine imkan veriyor. 

code-11-59-by-audemars-piguet-selfwinding-flying-tourbillon-11.jpg

Yeni model gücünü Caliber AP 2950 mekanizmadan alıyor. İlk defa 2018 yılında tanıtılan Royal Oak modelinde gördüğümüz Flying Tourbillon özellikli otomatik mekanizma 270 bileşenden oluşuyor. 3Hz (21.600vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 65 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

code-11-59-by-audemars-piguet-selfwinding-flying-tourbillon-12.jpg

Siyah kauçuk kaplamalı kayış ve AP imzalı 18K katlanır toka ile gelen model, CHF 146,700 (vergiler hariç) etiket fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler