alexa Corum | Golden Bridge | Rectangle | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Corum Golden Bridge Rectangle

corum-logo.jpg

Özellikle Admiral’s Cup serisiyle saat dünyasının ikonik markaları arasında yer alan Corum, ilk defa 1980 senesinde tanıttığı Golden Bridge koleksiyonunun en son üyesi Golden Bridge Rectangle ile sayfalarımıza konuk oldu. Firmanın Baselworld 2017 fuar standına yaptığımız ziyaret sırasında çektiğimiz kareler eşliğinde Corum Golden Bridge Rectangle sizlerle.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-3.jpg

1980 yılından bu yana markanın kataloglarını süsleyen Golden Bridge serisi, markanın bayrak gemisi koleksiyonlarından biri olarak biliniyor. Dikey yerleştirilmiş mekanizması ve safir kristal sandwich kadranı ile saat dünyasının kült tasarımları arasında yer alan Golden Bridge, Baselworld 2017 kapsamında yenilenmiş yüzüyle saatseverlerle buluştu. Ünlü tasarımcı Dino Modolo tarafından güncellenen model, dikdörtgen kasasıyla geçmiş versiyonlara gönderme yapıyor.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-6.jpg

Yeni modelin dikdörtgen şeklinde tasarlanmış kasası 29.5mm x 42.2mm boyutlarında geliyor. 9.3mm’lik kalınlığıyla oldukça kompakt bir yapı sunan kasa 18K pembe altından üretilmiş. Ayar tepesi saat 6 noktasında bulunan kasanın her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. İçe doğru kapanan boynuz yapısıyla bize biraz JLC Reverso’yu hatırlatan kasanın su geçirmezlik derecesi ise 30M olarak belirtiliyor.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-2.jpg

İki safir kristal arasına yerleştirilmiş ve 18K pembe altından yapılmış stilize Romen rakamlı saat markörleri ile tasarlanan kadranda sadece akrep ve yelkovan bulunuyor. Rodyum kaplama kolların yarattığı kontrast sayesinde zamanı okumayı nispeten mümkün kılan kadran tasarımına baktığınızda, tasarımın kullanılabilirliğin çok ötesinde önem taşıdığını görebiliyorsunuz.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-7.jpg

Saatin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. CO113 görev yapıyor. Tüm bileşenlerinin dikey şekilde yerleştirildiği mekanizmanın ana gövdesi vazifesini gören köprü parçası da 18K pembe altından üretilmiş. Üzerinde çeşitli desenler yer alan parçanın orta kısmına Corum yazısı işlenmiş. Her iki tarafta yer alan safir kristal camlar sayesinde tüm hareketleri izlenebilen mekanizma, çalışması için gereken enerjiyi saat 6 noktasından saat 12 noktasına doğru aktaran özel bir tasarım sunuyor. 4Hz hızında çalışan elden kurmalı mekanizma tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunuyor.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-4.jpg

Yeni model kahverengi timsah derisi kayış ve 18K pembe altından yapılmış katlanır klips ile sunuluyor.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-5.jpg

36.900,00 USD (ABD listesi) fiyat etiketiyle satışa sunulması planlanan model, kendine has mekanizması, Art Deco izler taşıyan pembe altın kasası ve “iskelet kadran” kavramını yeniden tanımlayan kadranı ile özellikle koleksiyonerlerden büyük ilgi görecek gibi duruyor.

Corum-Golden-Bridge-Rectangular-8.jpg

Benzer İncelemeler