alexa Corum | Miss | Golden Bridge | Ladies | Skeleton
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Corum Miss Golden Bridge

corum-logo.jpg

İlk defa 1980 senesinde saat severlerin beğenisine sunulan Corum Golden Bridge koleksiyonu, kadın kullanıcılar düşünülerek tasarlanan modeli Miss Golden Bridge ile inceleme köşemize konuk oldu.

Corum-miss-golden-bridge-diamond-1.jpg

Corum denildiği zaman, pek çok saatsever için akla gelen ilk koleksiyonlardan biri şüphesiz Admiral’s Cup olacaktır. Bu durum benim için de böyle(ydi). Fakat Corum’un Golden Bridge koleksiyonunu hem Baselworld 2017’de hem de Türkiye distribütörü Şark Saatçilikte görüp, denedikten sonra fikrim tamamen değişti. Erkek koleksiyonunda favorim, ürün grubunun son üyesi olan Corum Golden Bridge Rectangle modeli, kadın koleksiyonunda ise bugün inceleme köşemize konuk olan Miss Golden Bridge.

Corum-miss-golden-bridge-diamond-2.jpg

Corum, Golden Bridge koleksiyonunu marka algısında üst sıralarda tutuyor. Tamamı altın veya diğer değerli malzemeden üretilen koleksiyon, bir de özel işçilik mekanizmalarla birleşince, markanın üst sıralarında kendisine yer buluyor. 

Bugün inceleyeceğimiz Miss Golden Bridge modeli de aynı özellikleri barındırıyor. 21x43mm ölçülerinde 18K altın malzemeden üretilen kasanın bezelinde, 90 adet yuvarlak kesim pırlantaya yer verilmiş. 11.24mm gibi oldukça makul bir kalınlık değeri sunan Corum Miss Golden Bridge, narin bilekli kadınlar için de mükemmel bir alternatif. 

Corum-miss-golden-bridge-diamond-9.jpg Corum-miss-golden-bridge-diamond-4.jpg

“izlenebilen mekanizma” konusunda zirve yapan modelin, kasası alışılageldiğimiz tarzdan biraz farklı. Dört tarafından safir kristal cam ile çevrili modelde, saati her açıdan seyretmek büyük keyif.  Saatin mekanizması saat 12-6 hizasında yer aldığı için, kurma kolu saat 6 konumunda yer alıyor. Bu sayede saatin genelindeki zarafet de korunmuş oluyor.

Corum-miss-golden-bridge-diamond-5.jpg Corum-miss-golden-bridge-diamond-8.jpg

Corum Miss Golden Bridge için herhangi bir kadrandan bahsetmek mümkün değil, çünkü kadran adına tek şey 12-6 hizasındaki mekanizma. Fakat saatin mekanizmasındaki işçilik de kadranın yokluğunu aratmayacak cinsten. Mekanizmadaki köprü ve ana gövdede bile 18K altın kullanan marka, ayrıca köprüye Corum logosu işlemesini eklemiş.

Corum-miss-golden-bridge-diamond-3.jpg

Modelin içerisinde Corum Caliber Ref. CO 113 görev yapıyor. Elden kurmalı tasarlanan 19 taşlı mekanizma 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunuyor.

Corum-miss-golden-bridge-diamond-11.jpg 

Bizim incelemeye aldığımız versiyonun üzerinde 18K kırmızı altın bir bilezik yer alıyordu. Fakat dilerseniz bu modeli siyah timsah derisi kordon ile de satın alabiliyorsunuz.

Corum-miss-golden-bridge-diamond-10.jpg

Golden Bridge koleksiyonundan bir modeli elinize aldığınızda yaptığınız ilk iş mekanizmayı izlemek oluyor. Hemen her açıdan izlenebilen mekanizma, gerçek anlamda bir sanat eseri tarzında detaylar taşıyor. Erkek veya kadın fark etmez, tüm saatseverlere tavsiyem Golden Bridge koleksiyonunu yakından görmeleri gerektiği zira eminim modellerin canlı gördüklerinde çok farklı hissedecekler. 

Corum-miss-golden-bridge-diamond-7.jpg

Benzer İncelemeler