alexa Dubai Watch Week 2023 | De Bethune | DBD Evergreen
Horobox

Dk. Okuma Süresi

De Bethune DBD Evergreen

Egzotik modellerin kült isimlerinden De Bethune, özgün gösterim şekliyle öne çıkan DBD Digitale model ailesine yeni bir versiyon ekledi.

de-bethune-dbd-evergreen-1.jpg

2002 yılında kurulan De Bethune, lüks saatçiliğe getirdiği yeni bakış açısıyla sıra dışı modellerden hoşlanan saat tutkunlarının gözde isimleri arasına girmeyi başarmış bir marka. Saat dünyasının dahi isimlerinden Denis Flageollet’nin desteği ile kısa sürede yükselen De Bethune da Dubai Watch Week 2023 kapsamında yeniliklerini saat severlerle buluşturan isimler arasında yerini aldı. 

de-bethune-dbd-evergreen-2.jpg

Genç markanın DWW 2023 kapsamında saat severlerin beğenisine sunduğu model DBD Evergreen oldu. Bu sene içerisinde kırmızı kadranlı versiyonunu gördüğümüz özgün model, yeşil kadranlı haliyle beğeni topladı.

de-bethune-dbd-evergreen-3.jpg

Yeni model, 42.6mm çapında ve 9.4mm yüksekliğinde tasarlanmış, karakteristik bir kasa ile geliyor. Parlatılmış Grade 5 titanyum alaşımından üretilen ilginç kasanın saat 6 yönünde ogivale adı verilen konik boynuzlar, saat 12 yönünde ise, kayışa bağlı metal bir parçanın çevrelediği kurma kolu yer alıyor. Her iki yüzünde de safir kristal camlarım görev yaptığı kasanın kenar kısmında ise, gömük butonlar bulunuyor. 

de-bethune-dbd-evergreen-4.jpg de-bethune-dbd-evergreen-5.jpg

Modele yeşil renkte ve De Bethune’a özgü çizgi desenli kadran eşlik ediyor. Zaman ve zamana bağlı tüm gösterimlerin dijital formatta yapıldığı kadranda De Bethune logosunun yanı sıra üç adet kapak taşı da görünüyor. 

de-bethune-dbd-evergreen-6.jpg

De Bethune DBD Evergreen, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Caliber DB2044 ile hayat buluyor. Mikro-mekanik harikası elden kurmalı kalibre 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 120 saat/5 gün güç rezerv süresi sunuyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen kalibre üçlü pare-chute darbe emici sistem, silikon eşapman çarkı, pahlanmış ve parlatılmış gümüş plaka kapağı, "Côtes De Bethune” desenli tulumba köprüsü ve rotasyonel formu elle verilmiş tulumbalar gibi üst düzey teknolojik ve dekoratif detaylar sunuyor.

de-bethune-dbd-evergreen-7.jpg

Sadece 20 adet ile sınırlı üretilen ve CHF 105,000 liste fiyatı ile satışa sunulan model bej tekstil kayış ve siyah timsah derisi kayış seçenekleri ile geliyor. Her iki kayışın ucunda da Grade 5 titanyum alaşımından imal edilmiş standart toka görev yapıyor.

Benzer İncelemeler