alexa Sub 300T | Divingstar | Poseidon Edition | DOXA | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

DOXA Sub 300T Divingstar Poseidon Edition

doxa_logo-new.png

Konu özellikle klasik veya vintage dalgıç saatleri olduğunda ilk akla gelen markalardan biri olan DOXA, retro esintiler taşıyan yeni modeli DOXA Sub 300T Divingstar “Poseidon Edition”ı duyurdu.

doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-1-.jpg

Yeni modele yakından bakmadan önce dalgıç saatlerinin tarihi ve dönüm noktalarından bahsettiğimiz 3 bölümden oluşan yazı dizimizi okumanızı öneririm. İlgili makale için buraya tıklayabilirsiniz.

1970s-doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-.jpg

1970s DOXA Sub 300T Divingstar Poseidon - via bukowskis

DOXA dalgıç saatleri üreten markalar arasında özel bir yere sahip. Başarılı geçmişi boyunca sadece dalgıç saatleri üreten marka, yıllar içinde uzmanlaştığı bu alanda pek çok efsane modele de hayat vermiş. Profesyonel ya da amatör birçok dalgıç tarafından tercih edilen DOXA, vintage çizgiler taşıyan yeni modeli DOXA Sub 300T Divingstar “Poseidon Edition” ile sayfalarımıza konuk oldu.

doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-2-.jpg

Yeni model 42.7mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa içerisinde geliyor. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camın görev yaptığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 1200 metre olarak ayarlanmış. Modelin tek yöne dönebilen dalgıç bezelinde derinlik değerleri feet cinsinden işlenmiş.

doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-4-.jpg doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-5-.jpg

Kadranlarında su altında okunabilirliği arttırmak için canlı renkler tercih eden marka, bu modelde sarı renk kullanmış. Super Luminova kaplı büyük indeksleri ve kolları ile su altında ve karanlık ortamlarda gayet başarılı bir okunabilirlik sunan kadranın saat 3 hizasında tarih fonksiyonuna ait pencere yer alıyor. Kadranın saat 7-8 konumunda ise, İsveç merkezli dalgıç ekipmanları üreticisi Poseidon’un logosu yer alıyor.

doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-6-.jpg

Yeni model gücünü ETA 2824-2 kalibreden alıyor. 4Hz frekansında çalışan otomatik mekanizma tam kurulumun ardından 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

DOXA Sub 300T Divingstar “Poseidon Edition”, pirinç tanesi desenindeki paslanmaz çelik bilezik ile beraber geliyor. Markanın ikonik tasarımları arasında yer alan bu bilezik yerine, silikon ya da NATO kordon da tercih edilebilir.

doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-3-.jpg

Saatin üzerindeki detaylar düşünülürken, fonksiyonelliğin tasarımdan önce geldiğini görmek mümkün. İşte bu yüzden DOXA modelleri klasik dalgıç saati ruhunu en güzel yansıtan modeller olarak öne çıkıyor. Yeni Poseidon Edition da bunun en güzel örneklerinden birisi.

doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-7-.jpg doxa-sub-300t-divingstar-poseidon-edition-8-.jpg

Ülkemizde resmi olarak temsil edilmeyen DOXA markasına ulaşmak kolay olmasa da yeni modeli yurtdışında deneyip satın almak mümkün. DOXA Sub 300T Divingstar “Poseidon Edition” 2490,00 USD etiket fiyatı ile vitrinlerde yer alıyor.
Benzer İncelemeler