alexa OP110.40.AK.AA.ABALA | Scarface | Opera | Jacob & Co. | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Dünya Senin: Scarface Opera by Jacob & Co. (Ref. OP110.40.AK.AA.ABALA)

Jacob & Co., Hollywood’un en efsanevi filmlerinden birini, Scarface’i, Scarface Opera by Jacob & Co. modeliyle bileklere taşıyor.

op110-40-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-1.jpg

Sinema tarihinin en ikonik karakterine ve cümlelerine sahip, 8,3 IMDB puanlı Scarface, 1983 yılında seyircileriyle buluşsa da en az iki neslin hafızasına kazınmayı başardı. Oliver Stone senaryosunu yazarken, yönetmen koltuğunda Brian De Palma oturuyordu. Çekildiği yılların atmosferini başarılı şekilde yansıtan film, efsanevi oyuncu Al Pacino’nun canlandırdığı Tony Montana karakterinin Küba’dan Amerika’ya gelişini ve gangster kültürü çerçevesinde ilerleyen hayatını ele alıyor.

Lüks saatçilik dünyasına alışılmadık modeller kazandıran Jacob & Co., tüm zamanların en hit Hollywood filmleri arasında yerini alan Scarface’i kutlamak için ‘Universal Brand Development’ birimiyle çalıştı; filmin Bolivia isimli müziğini kullanarak Opera koleksiyonuna yeni bir model ekledi.

op110-40-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-2.jpg

Scarface Opera by Jacob & Co. (Ref. OP110.40.AK.AA.ABALA), 49mm çapında, 18K pembe altın kasayla geliyor. Tüm kadran bombeli, yansıma önleyici kaplamalı safir kristal camın altında 120 derece dönerken, saat 10 konumundaki butona basıldığında 120 nota müzik kutusu, filmin unutulmaz müziğini çalmaya başlıyor. Gösterişli kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

op110-40-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-4.jpg

Markanın usta işi ve patentli diferansiyel sistemi sayesinde zaman göstergesi her zaman 12/6 konumunda kalıyor. Ayrıca kadranda, Bolivia çalarken tuşları hareket eden siyah lakeli, 18K altın bir piyano ve yine 18K altından üretilmiş Scarface logolu isim plakası yer alıyor. Tüm bunların ortasında 18K pembe altından üretilen “The World is Yours” küresi bulunuyor ki bu küreyi Tony Montana’nın Miami’deki malikânesinin giriş holünde görmüştük.

op110-40-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-3.jpg op110-40-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-5.jpg

Scarface Opera’yı markanın kendi üretimi elden kurmalı mekanizma, JCFM04 çalıştırıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sağlıyor.

op110-40-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-6.jpg

Scarface Opera by Jacob & Co.’nun siyah DLC kaplamalı Grado 5 titanyum (Ref. OP110.21.AK.AA.ABALA) kasalı versiyonu da bulunuyor. Her iki modelden de yalnızca 88 adet üretildiğini yazımıza eklemeden geçmeyelim.

op110-21-ak-aa-abala-scarface-opera-by-jacob-co-1.jpg

Saatler, siyah timsah derisi kayış ve kasa malzemesiyle uyumlu tokayla tamamlanıyor.
Benzer İncelemeler