alexa Camaro Serisi | 50. Yıl Özel | Ernst Benz | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ernst Benz 50th Anniversary Limited Edition Camaro Series

Ernst-Benz-logo.jpg

İsviçre Saat Endüstrisi’nin beğenilen butik markalarından Ernst Benz, motor sporları dünyasının ikonik Muscle Car otomobillerinden Chevrolet Camaro’nun 50. Yıldönümü için tasarladığı iki farklı modeli saatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Markanın ürün grubuna yeni dahil olan modellerden ilki ünlü otomobilin 50. Yıl özel versiyonu için hazırlanırken, ikinci model ise 1967-69 tarihleri arasında üretilen 1. Jenerasyon Camaro’ya gönderme yapan detaylar sunuyor.

Ernst-Benz-for-Camaro-kapak.jpg

Koleksiyonun 50.Yıl özel modeli, aynı konseptte tasarlanan otomobilin sahip olduğu farklı görüntüden ve üstün performanstan ilham alarak hazırlanmış. İkonik otomobilin 6. Jenerasyonu olan 50. Yıl özel versiyonu, Chevrolet’in bu model için hazırladığı Nightfall Gray Metallic boya kodlu gümüş renk üzerine turuncu şeritlerin yer aldığı özgün bir kombinasyonla sunuluyor. Ernst Benz’in sevilen modeli Instrument serisinde kullanılan kadran dizilimine sahip saatin tasarımında, Camaro’nun 50. Yıl özel versiyonunda kullanılan renklere yer verilmiş. Ayrıca saatin kronograf fonksiyonuna ait detaylar da yine bu özgün otomobilin gösterge panelinden ilham alınarak hazırlanmış.

Camaro1500_1800_1080_s_c1.jpg

Ernst-Benz-for-Camaro-1.jpg

Ernst Benz ve Chevrolet Camaro’nun en önemli ortak noktası olan “özgürlük” temasına uygun şekilde kullanıcılara sunulan kişiselleştirme opsiyonları ise hem otomobil hem de saat sektöründe bir ilke imza atar nitelikte detaylar sunuyor. Camaro 50. Yıl özel versiyon sahipleri, Ernst Benz’den almak istedikleri saatleri, sahip oldukları araca ait detayları içeren üç farklı alt grupta kişiselleştirebiliyor. Kısaca bahsetmek istersek eğer;

-        Dış görünüm: Saatin kasası için paslanmaz çelik, siyah DLC paslanmaz çelik ve titanyum olarak üç seçenek sunuluyor.

-        Gösterge paneli: Saatin kollarında kullanılacak renk paleti aracın gösterge panelinde yer alan ibrelerin rengine uygun alınabiliyor.

-        Deri: Saatin üzerinde yer alan deri kayış yine aracın deri koltuk ve panellerinde kullanılan renk ve dikiş tipiyle uyumlu sipariş edilebiliyor. Bu arada aracın VIN ( araç şase No. ) bilgisi saatin kayışına da işlenebiliyor.

Bu seride yer alan modeller 47mm ChronoScope ve 44mm ChronoSport olmak üzere toplam iki grupta toplanıyor. Her iki model de 50 adetlik limitli üretim ile sunuluyor.

Ernst-Benz-for-Camaro-7.jpg

50. Yıl özel versiyon için tasarlanan bu özgün koleksiyona hayat veren Ernst Benz, Camaro efsanesinin doğuşuna vesile olan 1. Jenerasyon modeli de unutmamış. Tüm zamanların en rafine Muscle Car tasarımlarından biri kabul edilen 1. Jenerasyon Camaro’dan ilham alan model için, Ernst Benz’in Traditional serisinde kullanılan kadran formu temel alınmış. Özel modelin kadranında, Chevrolet’in klasik kabul edilen rengi Chevy Orange Ignite ve vazgeçilmez tamamlayıcısı siyah şeritler ile sağlanan kült tasarıma uygun olarak hazırlanan detaylara yer verilmiş. Bu özel seri için de toplam 100 adet ile sınırlandırılmış limitli üretim öngören Ernst Benz, koleksiyonda yer alacak saatlerin 50 adedini 47mm ChronoScope modelinde, diğer 50 adedini de 44mm ve 40mm versiyonlarda hazırlanacak ChronoSport modelinde tasarlamış.

c12_0603_03z-1967_1969_chevrolet_camaro-front_view.jpg

Ernst-Benz-for-Camaro-2.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modellerde ETA üretimi otomatik mekanizma ve üzerinde Chevrolet logosu bulunan cam arka kapak standart olarak sunuluyor.

Ernst-Benz-for-Camaro-5.jpg

Benzer İncelemeler