alexa PRNAHM36WW033 | Art Deco | Majestic | Premier | Harry Winston | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Eskimeyen Art Deco Zarafeti: Harry Winston Premier Majestic Art Deco Automatic 36mm

Eskimeyen Art Deco zarafeti pırlantalarla bezenerek, Harry Winston’ın yeni modeli Premier Majestic Art Deco Automatic (Ref. PRNAHM36WW033) modeliyle bileklere taşınıyor.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-1.jpg

İlk defa 1920’lerde Fransa – Paris’te ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak kabul gören Art Deco görsel ve dekoratif sanatlardan, moda, mimari, sinema ve ürün tasarımına kadar birçok disiplini etkilemeyi başardı. Bu stil, modern teknolojiyi yansıtmakla birlikte, düz çizgilerle, geometrik şekillerle ve birbirine zıt renklerle karakterize oldu. Sanayileşme ve teknik ilerlemelerden ilham alan akım, simetrik düzlemlerde geometrik desenleri kullanıp, lüksle harmanlayarak farklı disiplinlerde, objelerde ve ürünlerde karşımıza çıkmaya devam ediyor.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-6.jpg

Harry Winston’ın yeni modeli Premier Majestic Art Deco Automatic 36mm (Ref. PRNAHM36WW033) de adını aldığı döneme ait tasarım ve estetik anlayışını yansıtıyor. Saatin 36mm çapında ve 9.3mm inceliğindeki 18K beyaz altın kasası, 57 adet pırlantaya ev sahipliği yapıyor. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren kasanın arka kapağında, safir kristal cam bölme yer alıyor. Hem arka kapakta hem de kadranı örten safir kristal camda, yansıma önleyici kaplama bulunuyor. Ayar kolunu ve boynuzları da yine pırlantalar süslüyor.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-2.jpg

Art Deco ruhu adeta modelin kadranında yaşıyor, siyah-beyaz renkteki yaratıcı bileşenleri, dinamik düzende bir araya getiriyor. Dönemin ufuk çizgisini delip geçen gökdelenlerini, mimari, dekorasyon, moda ve lüks mücevherdeki imgelerini yansıtıyor. Kadrana özenle yerleştirilen beyaz sedef ve parlak siyah yeşim taşı şeritler, soyut bir arka plan oluşturuyor. Kakmacılık olarak bildiğimiz bu teknik, güneş ışınlarını andıran geometrik tasarıma hayat veriyor. Harry Winston’ın en sevdiği taş kesimi olan zümrüt kesim, siyah yeşim taşında kendini belli ederken, taşın sekizgen yüzeyleri, maksimum seviyede pırıltı ve ışık sunabilmesi için açık bırakılarak yuvarlak pırlantalarla çevrilmiş.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-3.jpg

Harry Winston’ın taş ustaları bu modelle birlikte bir kez daha sedefi kullanmanın farklı yollarını bulmuş. Pırlantaların arasında gri ve beyaz sedef kabaşonlar yer alıyor. Değişik boyutlardaki bu kabaşonlar ve pırlantalar, saate hacim ve ritim kazandırıyor.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-7.jpg

Harry Winston Premier Majestic Art Deco Automatic 36mm, tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sağlayan otomatik mekanizma Caliber HW2008 ile çalışıyor.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-4.jpg

Modelde kasada 57, kadranda 88, tokada 17 olmak üzere toplamda 162 adet (yaklaşık 2.90 karat) pırlanta bulunuyor.

prnahm36ww033-harry-winston-premier-majestic-art-deco-automatic-36mm-5.jpg

Premier koleksiyonuna ait olan saat, 18K beyaz altın toka ve siyah timsah derisi kayışla tamamlanıyor.

Benzer İncelemeler