alexa FC-718NRWM4H9 | Classic Worldtimer Manufacture | Frederique Constant | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture (Ref. FC-718NRWM4H9)

In-house mekanizmaları kadar şık tasarımları ile de giriş ve orta seviye mekanik saatlerin standartlarını yeniden belirleyen Frederique Constant, kullanışlı dünya saati komplikasyonu ile donatılmış Classic Worldtimer Manufacture modeli ile mercek altında.

fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-1.jpg

Geleneksel Lüks Saatçilik için komplikasyonlar hala bu olguyu tanımlayan en önemli unsurlar arasında yer alsa da, işin “kullanılabilirlik” boyutu çoktan ikini plana geçti bile... Günümüzde kimsenin ayın fazlarını veya artık yılları kol saatine bakarak öğrendiğini sanmıyorum. Ancak bazı komplikasyonlar hala kullanılabilirlik sınırları içerisinde de yerlerini alabiliyor. Bunlara en güzel örneklerden biri de Dünya Saati özelliği. Hem kullanışlı hem de birden fazla gösterim tarzıyla saat severlerin beğenisine sunulan bu komplikasyon, bugün genç marka Frederique Constant yorumuyla sayfalarımıza konuk oluyor.

fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-2.jpg

Model 42mm çapında ve 12.1mm yüksekliğinde tasarlanmış şık ve modern bir kasa ile geliyor. Saatin tüm fonksiyonlarının ayarlanabildiği kubbe formlu kurma kolunun eşlik ettiği kasanın ön yüzünde bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal cam bölmeli kapak yer alıyor. Tamamen parlatılmış yüzeylerden oluşan 18K pembe altın kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-4.jpg

Modelin kadranı, dünya saati özelliğini klasik bir şekilde kullanıcısına sunan detaylara ev sahipliği yapıyor. Koyu mavi ton ağırlıklı tasarlanan kadranın merkez kısmında mavi üzerine gri tonlamayla oluşturulmuş bir dünya haritası yer alıyor. Tarih özelliği, saat 6 noktasına konumlandırılmış alt-kadran ve pointer kol ile gösteriliyor. Kadranın dış kısmında yer alan iki skaladan başlıca büyük şehirlerdeki zaman okunurken, gece/gündüz ayrımı ise şehir diskinin hemen içine yerleştirilmiş kırmızı/gri renkli diskten izleniyor. Super-LumiNOVA dolgulu kollar ve indeksler sayesinde zaman takibi karanlık ortamlarda da yapılabiliyor.

fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-3.jpg

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture gücünü, model isminde de belirtildiği üzere, tamamen marka bünyesinde geliştirilip üretilmiş, Caliber FC-718 mekanizmadan alıyor. 26 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Elle pahlanmış ve dairesel Côtes de Genève motifleriyle süslenmiş mekanizmanın tüm fonksiyonları tek kurma kolu ile ayarlanabiliyor.

fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-6.jpg

Şık modele, kontrast beyaz dikişlerle süslenmiş lacivert kordon ve kasa malzemesine uygun hazırlanmış ve markanın logosu şeklinde tasarlanmış katlanır toka eşlik ediyor. Sadece 88 adet ile sınırlı üretilen model, 16,995.00 CHF etiket fiyatı taşıyor.

fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-5.jpg fc-718nrwm4h9-frederique-constant-classic-worldtimer-manufacture-7.jpg

Benzer İncelemeler