alexa Frederique Constant | Classics Carrée | Yeni Modeller
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Classics Carrée – Yeni Modeller

Geleneksel saatçiliğin hızla yükselen yıldızlarından Frederique Constant, Art Deco tarzı çizgileri ile dikkat çeken Classics Carrée koleksiyonuna eklediği yeni modelleri tanıttı.

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-1.jpg

1988 yılında Aletta ve Peter Stas tarafından Cenevre – İsviçre’de kurulan marka, bugün giriş ve orta seviye İsviçre mekanik saatleri segmentinde lider oyuncular arasında yer alıyor. Bugüne kadar 15 farklı in-house mekanizma geliştiren genç marka, fiyat/performans konusunda rakipsiz denebilecek modelleri ile hızlı yükselişine de devam ediyor.

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-2.jpg

Markanın yakın zamanda ürün grubuna eklediği yeni modeller, zamansız Art Deco karakteri  ile dikkat çeken Constant Classics Carrée koleksiyonunda yer alıyor. İsminde geçen kare (Carrée) lafına rağmen aslında dikdörtgen bir tasarıma sahip olan koleksiyon, yeni kadran renkleri ile konsepte temiz ve zarif bir yorum getiriyor. 

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-3.jpg

Yeni modeller, 30.40mm x 33.30mm x 9.71mm ölçülerinde tasarlanmış, dikdörtgen kasa ile geliyor. Tamamı parlak yüzeyi, bombeli hatları ve kalın kenarları ile şık ve ağırbaşlı bir görüntü sunan kasa, paslanmaz çelik veya altın kaplama paslanmaz çelik olarak iki farklı tipte sunuluyor. Ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasaya, kubbe formlu kurma kolu eşlik ediyor. 

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-4.jpg

Üç farklı referans olarak koleksiyona eklenen yeni modeller, gümüş ve lacivert olmak üzere iki kadran alternatifi ile sunuluyor. Romen rakamı indekslerin yerine stilize aplik baton markörlerin kullanıldığı kadranda zaman, Dauphine tarzı kollar ile okunuyor. Orta kısmında yer alan dikdörtgen içerisinde Guilloché, dış kısımda ise güneş ışını yüzey formu kullanan sektör tipi kadranın saat 6 hizasında ise tarih penceresi yer alıyor. 

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-5.jpg frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-6.jpg

38 saat güç rezervli otomatik Sellita SW-200 tabanlı Caliber FC-303 mekanizma ile çalışan modellere, kahverengi ve siyah renklerde hazırlanmış ve tonsürton dikişlerle süslenmiş dana derisi kayışlar eşlik ediyor. 

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-7.jpg

Yeni modellere dair referans ve fiyat bilgileri ise şöyle: 

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-8.jpg

FC-303S4C6 çelik gümüş kadran - CHF 1.095

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-9.jpg

FC-303N4C6 çelik mavi kadran - CHF 1.095

frederique-constant-classics-carree-yeni-modeller-10.jpg

FC-303V4C4 altın kaplama çelik gümüş kadran - CHF 1.395

Benzer İncelemeler