alexa Frederique Constant 2023 Yenilikler | WW 2023 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Classics Tourbillon Manufacture FC-980G3H9

Genç markanın manüfaktür tourbillon kalibresi, zarif ve minimalist kadranla eşleştirilmiş klasik 39mm pembe altın kasada yeniden karşımıza çıkıyor.

frederique-constant-classics-tourbillon-manufacture-1.jpg

35. yılını kutlayan ve Watches & Wonders 2023'te ilk kez sahneye çıkan Frederique Constant, Classics Tourbillon Manufacture'ın yeni bir versiyonunu sunuyor. İlk olarak 2008'de piyasaya sürülen markanın manüfaktür tourbillon kalibresi, bu sefer 39mm çapında 18K pembe altın kasayla saat severleri bir kez daha selamlıyor. Daha modern bir kadran tasarımına sahip olan yeni Classics Tourbillon Manufacture, her biri numaralandırılmış, 150 adet ile sınırlı üretiliyor. 

frederique-constant-classics-tourbillon-manufacture-2.jpg

Yeni model, 18K pembe altından üretilmiş, şık ve sade bir kasa ile geliyor. 39mm çapında ve 10.99mm yüksekliğinde tasarlanan kasanın tamamı, parlak yüzeylerden oluşuyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasaya, Frederique Constant imzalı pembe altın kurma kolu eşlik ediyor. 

frederique-constant-classics-tourbillon-manufacture-3.jpg

Şık model, koyu gri tonunda ve güneş ışını yüzey formuyla bezenmiş, sade bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Tourbillon özellikli kalibreyle donatılmış geçmiş modellerden farklı olarak, daha basic bir tasarım dili sunan kadranda, elmas pembe altın kaplama elmas kesim kollar ve indeksler görev yapıyor. Sadeliği ile tüm dikkatleri, saat 6 hizasında bulunan açıklıktan görünen Tourbillon eşapmana çeken kadranda, herhangi bir ekstra fonksiyon yer almıyor. Kadranın sade ve klasik tasarımına dair detaylar arasına, kollarda ve indekslerde fosfor uygulaması bulunmadığını da ekleyelim.

frederique-constant-classics-tourbillon-manufacture-4.jpg

Yeni modele, markanın manüfaktür mekanizmalarından Caliber FC-980 hayat veriyor. 33-taşlı ve 80’i Tourbillon eşapmanda olmak üzere toplam 188 parçalı otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saat güç rezerv süresi sunuyor. 

frederique-constant-classics-tourbillon-manufacture-5.jpg

Frederique Constant Classics Tourbillon Manufacture FC-980G3H9, modelin genel tasarım diliyle fevkalade uyumlu, kahverengi timsah derisi kayış ve Frederique Constant imzalı katlanır toka ile geliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 25,995.

frederique-constant-classics-tourbillon-manufacture-6.jpg

Frederique Constant Classics Tourbillon Manufacture FC-980G3H9, özellikle klasik temalı Tourbillon modeller arasında zarif tasarımı, modern ebatları, in-house mekanizması, 18K pembe altın kasası ve görece uygun fiyatı ile güçlü bir alternatif olarak yerini alıyor. Aynı modelin paslanmaz çelik versiyonunun da yıl içerisinde koleksiyona ekleneceği bilgisini de buradan paylaşmış olalım.

Benzer İncelemeler