alexa Highlife Worldtimer Manufacture | Frederique Constant | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Highlife Worldtimer Manufacture (Ref. FC-718N4NH6B)

Frederique Constant, geçtiğimiz yıl tanıttığı başarılı model ailesi Highlife koleksiyonuna dünya saati özellikli yeni bir versiyon ekledi.

fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-1.jpg

Saat dünyasının yükselen yıldızları arasında yer alan Frederique Constant, lüks spor saat segmentindeki genç model ailesi Highlife koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor. Markanın ürün grubuna geçtiğimiz yıl eklenen ve klasik tasarımlı modeller ile özdeşleşen marka imajına dinamik bir bakış açısı ekleyen koleksiyon, geçtiğimiz günlerde dünya saati özellikli yeni versiyonuyla tekrar gündeme geldi. Yeni model Highlife tasarım unsurlarını, günümüz saat dünyasının belki de en kullanışlı komplikasyonlarından olan World Timer fonksiyonu ile aynı çatı altına topluyor.

fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-2.jpg

Yeni model, 41mm çapında ve 12.90mm kalınlığında tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Parlak ve mat yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasa, geniş yüzeyleri, entegre boynuz yapısı ve düz bezeli ile sport-chic konseptinin imza detaylarını bünyesinde topluyor. 50 metreye kadar su geçirmeyen şık kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-3.jpg fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-4.jpg

Modelin kadranı Highlife koleksiyonun karakteristik özellikleri arasında yer alan, merkeze konumlandırılmış dünya figürü ile dikkat çekiyor. World Timer özelliği eklendikten sonra daha da anlam kazanan bu figürün etrafında, sırasıyla 24 saat skalası ve şehir isimlerine yer veren diskler bulunuyor. Tarih fonksiyonun saat 6 konumundaki pointer ile gösterildiği kadranda kullanılan mavi/beyaz tema, hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadediyor.

fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-5.jpg fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-6.jpg

Yeni modelin içerisinde, in-house tasarlanıp üretilen Caliber FC-718 görev yapıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Saat, dakika, saniye, pointer tarih ve 24 saat göstergeli dünya saati özellikleri bulunan mekanizma, tüm fonksiyonlarını kurma kolu ile kullanmaya imkan veren tasarımı ile göz dolduruyor. Altın kaplama rotorla kurulan mekanizmanın standardın üzerinde uygulanmış dekorasyonu, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-7.jpg

Modele dair bir güzel özellik de kayış/bilezik kısmında karşımıza çıkıyor. Frederique Constant Highlife Worldtimer Manufacture, sport-chic konseptinin olmazsa olmazı entegre metal bileziğin yanı sıra, kadranla uyumlu mavi tonda tasarlanmış nubuk ve kauçuk kayışlarla birlikte satışa sunuluyor. Şık model, EUR 3,795 fiyatıyla kendi segmentinin en iddialı alternatifleri arasına girmeyi de başarıyor.

fc-718n4nh6b-frederique-constant-highlife-worldtimer-manufacture-8.jpg

Benzer İncelemeler