alexa Peking to Paris | Frederique Constant | Motor Challenge 2016 | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Peking to Paris Motor Challenge 2016

frederique-constant-logo.png

Klasik Otomobillerin büyülü dünyasına yakınlığıyla tanınan genç İsviçreli marka Frederique Constant, resmi zaman tutucusu olarak göre aldığı ünlü klasik otomobil rallisi Peking To Paris 2016 için hazırladığı özel modelini tanıttı.

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-5.jpg

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-1.jpg Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-3.jpg

Frederique Constant’ın klasik otomobiller ile ilgili bağlantıları saatseverlerin aşina olduğu bir durum. Kurulduğu günden bu yana gerek sponsorluk gerekse resmi zaman tutuculuk olarak destek verdiği klasik otomobillerle ilgili organizasyonlarda yer alması ile tanınan marka, camianın önemli yarışlarından kabul edilen ve Endurance Rally Association tarafından düzenlenen Peking to Paris Motor Challenge 2016 için özel bir model tasarladı.

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-4.jpg

Saatin 40mm çapındaki kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Ön yüzünde kubbe formunda tasarlanan safir kristal camıyla retro tarzına göndermeler yapan kasanın, arka kısmında ise üzerinde Peking to Paris rallisinin haritası ve logosunun yer aldığı masif arka kapak yer alıyor. Arka kapak haricinde parlak yüzeylerin hâkim olduğu kasanın su geçirmezlik değeri ise WR50M olarak belirtiliyor.

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-6.jpg

Yeni modele, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan otomatik kurgulu Frederique Constant Caliber FC-303 hayat veriyor. 26 taşlı mekanizma 28800vph hızında çalışıyor. Tam kurulumda sağladığı 38 saatlik güç rezerviyle günümüz standartlarından bir klik aşağıda kalan Caliber FC-303, dekorasyon anlamında da pek fazla detay içermiyor.

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-7.jpg

Gümüş tonunda tasarlanan kadrana bordo bir çember eşlik ediyor. Nümerik ve baton indekslerin beraber yer aldığı kadranın üzerinde, içi SuperLuminova fosfor malzemesi dolgulu, klasik tarzda tasarlanmış akrep ve yelkovan yer alıyor. Merkeze yerleştirilen uzun saniye kolu ise kadranın dış kısmına yakın konumlandırılan skala üzerinden saniyeyi takip etmeye imkân sağlıyor.

Saatin üzerinde kadrandaki bordo çember detayı ile uyumlu el dikişine sahip gri bir deri kayış bulunuyor. Astar kısmı da aynı bordo tonunda hazırlanan kayışının ucunda ise klasik tarzda tasarlanmış paslanmaz çelik bir toka görev yapıyor.

2888 adet ile limitli üretime sahip model üzerinde 2016 Peking to Paris rallisine ait yol haritasının yer aldığı özel bir kutu içerisinde sunuluyor.

Frederique-Constant-Vintage-Rally-Peking-to-Paris-8.jpg

Benzer İncelemeler