alexa FC-303RMC6B4 | FC-303RMS6B6 | Runabout Automatic | Frederique Constant | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Runabout Automatic Limited Edition

frederique-constant-logo.png

Yakın zamanda Citizen tarafından devir alınmasıyla gündeme gelen genç İsviçreli marka Frederique Constant, yeni limitli modeli Runabout Automatic Limited Edition ile saatseverlerin beğenisini topladı.

Genç yaşına rağmen kısa zaman zarfında köklü İsviçre markalarıyla yarışabilecek modellere imza atmasıyla tanınan Frederique Constant, özellikle geleneksel çizgiler taşıyan modelleri ile saatseverlerin takdirini kazanmayı başardı. Baselworld 2016 bünyesinde tanıttığı Perpetual Calendar özellikli modeliyle komplikasyon konusunda da iddialı olduğunu gözler önüne seren marka, kısa bir süre önce Citizen bünyesine dahil olarak endüstride pek benzeri olmayan bir ortaklığa da imza atmıştı.

Runabout-Automatic-Limited-Edition-Frederique-Constant-1.jpg

Haberimize konu olan saat ise Frederique Constant ile Riva Historical Society organizasyonunun ortak ürünü olan Runabout Automatic Limited Edition modeli. Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Riva Historical Society, halen kullanımda olan Riva teknelerini korumaya yönelik çalışmaları ile tanınıyor. 2009’dan günümüze kadar gelen marka ortaklığı süresince çıkarttığı farklı modellerle saat ve deniz tutkunlarının bir araya getiren iki marka, bu anlamlı birlikteliğin en yeni üyesi bir kez daha saatseverlerin karşısına çıkıyor.

43mm çapına sahip kasa ile sunulan yeni modelin iki farklı versiyonu bulunuyor. Paslanmaz çelik veya paslanmaz çelik üzerine pembe altın kaplama seçenekleri ile tercih edilebilen saatin her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Saatin su geçirmezlik değeri ise 30 metre.

Runabout-Automatic-Limited-Edition-Frederique-Constant-2.jpg

Çelik kasaya sahip versiyon gümüş renkli kadran ile sunulurken pembe altın kasaya sahip model kahverengi kadran rengiyle geliyor. Merkezinde yer verilen Guilloche dekorasyonuyla hareketlilik kazanan kadranda Arabik indeksler kullanılmış. Kollara ve indekslere uygulanan SuperLuminova ile karanlık ortamlarda da net bir görüntü sunan kadranın saat 6 hizasına da tarih penceresi yerleştirilmiş.

Saatin kalbinde Frederique Constant’ın kendi tasarımı olan Caliber FC-303 bulunuyor. 25 taşlı mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Runabout-Automatic-Limited-Edition-Frederique-Constant-3.jpg

Saatin arka kapağında yer alan cam kısım üzerinde ise Riva Historical Society organizasyonun logosu yer alıyor.

Frederique Constant Runabout Automatic Limited Edition siyah ya da kahverengi deri kordon ile tercih edilebiliyor. Kordonlara kasa materyaline göre paslanmaz çelik ya da paslanmaz çelik üzeri pembe altın kaplama toka eşlik ediyor.

Runabout-Automatic-Limited-Edition-Frederique-Constant-4.jpg

Oldukça şık ahşap bir kutu ile sunulan saatte 1920 model minyatür bir de ahşap tekne yer alıyor.

Saatin her iki versiyonu da 2888 adet ile limitli üretime sahip.

Benzer İncelemeler