alexa FC-303HGRS5B6 | Vintage Rally | Healey Automatic | Frederique Constant | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Vintage Rally Healey Automatic

Frederique Constant, İngilizlerin ünlü klasik otomobil markası Austin-Healey ruhunu iki yeni modelle bileklere taşıyor.

fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-1.jpg fc-303hvbr5b4-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-1.jpg

Frederique Constant ürün grubunda yer alan Vintage Rally koleksiyonu, klasik otomobil dünyasından esinlenen sportif-retro tarzı modellerden oluşuyor. Frederique Constant, 1959-1967 arasında üretilen bir İngiliz spor otomobili olan Austin-Healey ile 2004 yılından bu yana marka ortaklığına devam ediyor. 2020 için, biri yeşil kadranlı çelik, diğeri pembe altın kaplama kasalı ve kapuçino renk düzenine sahip iki farklı model tasarlayan marka, bugün British Racing Green kadranlı çelik versiyonla mercek altında.

fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-3.jpg

Model 40mm çapında tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. İki parçadan oluşan ve tüm yüzeyleri parlak tasarlanan kasanın ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cam, arka yüzünde ise, üzerinde Healey illüstrasyonu ve üretim No. bilgisi bulunan, masif paslanmaz çelik kapak görev yapıyor. 50 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretilen kasaya, Frederique Constant logolu kurma kolu eşlik ediyor.

 fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-6.jpg

Modelin kadranı, genel temaya son derece uygun tasarlanmış, British Racing Green (İngiliz Yarış Yeşili) zemine ev sahipliği yapıyor. Yaprak tarzı kolların ve hem büyük rakam hem de baton indekslerin birlikte kullanıldığı kadranın dış kısmında beyaz dakika skalası yer alıyor. Saat 6 hizasında klasik Healey logosunun, saat 3 yönünde ise tarih göstergesinin yer aldığı kadran, Super-LumiNOVA fosfor dolgusu sayesinde karanlık ortamlarda da yeterli okunabilirlik sunuyor.

fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-4.jpg fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-5.jpg

Frederique Constant Vintage Rally Healey Automatic gücünü Caliber FC-303 mekanizmadan alıyor. Güvenilir, dakik ve kolay servis verilebilir özellikleriyle pek çok giriş ve orta seviye İsviçre markasının ortak tercihi olan Sellita SW 200-1 temelli otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 sat güç rezerv süresi sunuyor.

fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-7.jpg

Klasik otomobil temalı saatlerin değişmez tamamlayıcılarından perfore yarış tarzı üretilmiş, kahverengi deri kayış ve çelik toka ile gelen model için sadece 2888 adet üretiliyor. Model için belirlenen liste fiyatı EUR 1450,00. Aynı serinin yine aynı üretim adedinde satışa sunulan bir pembe altın kaplama modeli (EUR 1750,00) bulunuyor.

fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-2.jpg fc-303hgrs5b6-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-8.jpg

frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic.jpg

Benzer İncelemeler