alexa FC-350NT4H6 | Yacht Timer GMT | Frederique Constant | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Yacht Timer GMT (Ref. FC-350NT4H6)

Frederique Constant, sık seyahat edenlerin favori komplikasyonu ikinci zaman dilimi ile donatılmış sportif modeli Yacht Timer GMT ile maceracı ruhlu deniz tutkunlarına sesleniyor.

fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-1.jpg

Citizen Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Cenevre merkezli marka, ilk defa 2011 senesinde, kendi tasarımı ve üretimi olan yeni bir mekanizma ile, GMT özelliğini ürün grubuna eklemişti. Uygun fiyatlı modelleri ile saat severlerin beğenisini kazanan lüks marka, 2019 itibarıyla bu seyahat dostu komplikasyonu denizcilik temalı sportif Yat Timer serisinde de kullanmaya başlamıştı. Bugün mercek altına aldığımız model, Yacht Timer GMT ailesinin mavi temalı modeli Ref. FC-350NT4H6.

fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-2.jpg

Frederique Constant Yacht Timer GMT, 42mm çapında tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa içerisinde geliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasa, ince bezeli, bombeli safir kristal ön camı ve zarif boynuz yapısı ile hem şık hem de sportif bir görüntü sunuyor. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretilen kasaya, safir kristal cam bölmeli kapak ve FC logolu kurma kolu eşlik ediyor.

fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-4.jpg fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-5.jpg

Modelin kadranı, denizcilik temasına son derece uygun, koyu mavi bir zeminle geliyor. Guilloché zemin deseni ile sport-chic konseptine de göz kırpan kadranı, Super-LumiNOVA dolgulu kollar ve indeksler tamamlıyor. Merkeze yerleştirilmiş, kırmızı uçlu GMT kolu, ikinci zaman dilimini iki farklı renkle gösteren 24 saatlik skalayı işaret ediyor. İkinci zaman dilimi komplikasyonunun bu kullanıcı dostu versiyonunda gece koyu mavi, gündüz ise açık gri renklerle gösteriliyor. Kadranın saat 3 hizasında bir de tarih göstergesi yer alıyor.

fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-3.jpg

Frederique Constant Yacht Timer GMT gücünü, Caliber FC-350 mekanizmadan alıyor. Sellita SW300 baz alınarak tasarlanan otomatik mekanizmada, markanın in-house geliştirdiği ikinci zaman dilimi modülü bulunuyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Dekorasyon anlamında, modelin fiyat aralığına uygun şekilde, minimum detay içeren kalibre, safir kristal bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-6.jpg

Şık modele, kadran rengi ile uyumlu koyu mavi timsah derisi kayış ve FC amblemli çelik katlanır klips eşlik ediyor. Frederique Constant Yacht Timer GMT serisindeki tüm modeller, ilave kauçuk kayış ile satışa sunuluyor.

fc-350nt4h6-frederique-constant-yacht-timer-gmt-7.jpg

Benzer İncelemeler