alexa FC-380GT4H6B | Yacht Timer | Regatta Countdown | Frederique Constant | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Yacht Timer Regatta Countdown (Ref. FC-380GT4H6B)

Yüksek fiyat/performans oranı kadar lüks saatçilik adına yaptığı başarılı atılımlarla da kendinden söz ettirmeyi başaran Frederique Constant, yat yarışları için özel olarak tasarlanmış modeli Yacht Timer Regatta Countdown ile tekne tutkunlarına şık bir alternatif sunuyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-1.jpg

Frederique Constant ilk defa 1997 senesinde kataloglarında yer verdiği Yacht Timer Regatta Countdown modeline, bir kez daha hayat veriyor. Yat yarışlarında 5 ila 15 dakika arasında değişen geri sayım sürecini hesaplamak için kullanılan bu özgün komplikasyon, markanın sade ancak şık tasarımıyla buluşuyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-2.jpg

Mercek altına aldığımız model, 42mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Ön yüzünde dışbükey safir kristal camın, arka yüzünde ise yine safir kristal cam bölmeli kapağın yer aldığı kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-5.jpg

Modelin kadranı şık, antrasit tonunda bir zemine ev sahipliği yapıyor. Baskı yöntemiyle eklenen Guilloché deseniyle hareketlilik kazanan kadrana, baton tarzı aplik indeksler ve yaprak formlu kollar eşlik ediyor. Saat 12 konumunda yer alan ve hilal şeklinde tasarlanan gösterge, yarışa başlamak için gerekli olan geri sayım süresini gösterecek pencerelerden oluşuyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-3.jpg

Şimdi bir de, modele adını veren bu komplikasyonun nasıl çalıştığına bir bakalım. Kadranın üst kısmında yer alan her nokta 1 dakikayı temsil ediyor. Üstteki düğmeye basmak, ilk geri sayımı başlatıyor ve tüm noktaları aşamalı olarak griden beyaza çeviriyor. 5 noktanın tamamı beyaz olduğunda, 5 dakika geçmiş oluyor. İkinci geri sayım, başlangıç sinyalinden önceki son 5 dakika için yapılıyor ve ilk sayımın ardından otomatik olarak başlıyor. Bu sefer 5 nokta yavaş yavaş turuncuya dönüyor. 5. ve son nokta turuncuya döndüğünde ve saniye ibresi saat 12 konumunda olduğunda, yarış resmi olarak başlamış oluyor. Kasanın saat 4 hizasında yer alan buton ise geri sayım işlemini sıfırlıyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-4.jpg

Frederique Constant Yacht Timer Regatta Countdown, Sellita SW-500 üzerine Regatta Countdown modülü eklenerek tasarlanmış Calibre FC-380 ile çalışıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-6.jpg

Model, Frederique Constant amblemli, buton ile açılan kelebek tokanın eşlik ettiği entegre paslanmaz çelik bilezik ile geliyor. Modelin kutu setinde bir de, sportif temayı pekiştiren kauçuk kayış yer alıyor. Frederique Constant Yacht Timer Regatta Countdown Ref. FC-380GT4H6B markanın global web-sitesinde 3,695.00 CHF fiyat etiketiyle yer alıyor.

fc-380gt4h6b-frederique-constant-yacht-timer-regatta-countdown-7.jpg

Benzer İncelemeler